Urmărește dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 7363/221/2023 înregistrat la Judecatoria Deva



Judecatoria Deva Adresa: Bd. 1 Decembrie 1918 nr. 35, Localitate: Deva, Județ: Hunedoara Telefon: 0254/214332, Fax: 0254/218145, E-mail: judecatoria.deva@just.ro; daniela.iancu@just.ro
Jurisprudență Judecatoria Deva


Informații Dosar nr. 7363/221/2023
Stadiu procesual: Contestaţie(NCPP) | Materie: Penal | Obiectul dosarului: liberarea condiţionată (art.587 NCPP)
Data inregistrarii dosarului: 6 noiembrie 2023 | Data ultimei modificari: 22 decembrie 2023
Părțile din dosar și calitatea acestora
Contestator Condamnat: C. L.
Condamnat: C. L.
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Tip: Contestaţie(NCPP) | Parte declaratoare: C. L. | Data: 20 octombrie 2023
Tip: Contestaţie(NCPP) | Parte declaratoare: C. L. | Data: 19 octombrie 2023

Sedinte de judecata Dosar nr. 7363/221/2023Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul HUNEDOARAStadiu procesual: Contestaţie(NCPP)
  1. Data: 12 decembrie 2023Ora: 09:00
    Complet: CEAC 4
    Solutie: ca nefondat Pronuntata in data de 12 decembrie 2023
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 12 decembrie 2023
    Rezumat:
    În temeiul art. XXX alin. 7 pct. 1 lit. b) Cod procedură penală, respinge ca nefondată contestaţia formulată de condamnatul XXX împotriva sentinţei penale nr. XXX, din data de XXX, pronunţată de XXX, jud. Hunedoara, în dosarul nr. XXX baza art. 275 al. 2 Cod procedură penală obligă condamnatul la plata sumei de XXX cu titlu de cheltuieli judiciare către stat.
    În baza art. 275 al. 6 Cod procedură penală onorariul parţial cuvenit apărătorului desemnat din oficiu în sumă de XXX va fi plătit din fondul XXX.
    Definitivă.
    Pronunţată în şedinţă publică, azi 12 decembrie 2023.
  2. Data: 21 noiembrie 2023Ora: 09:00
    Complet: CEAC 4
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 21 noiembrie 2023
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 21 noiembrie 2023
    Rezumat:
    faţă de cererea de amânare formulată în cauză, în vederea garantării dreptului la apărare, fixează termen la XXX.
Sedinte la Judecătoria DEVAStadiu procesual: Fond
  1. Data: 17 octombrie 2023Ora: 09:00
    Complet: C1-F-JCP penal
    Solutie: respinge cererea Pronuntata in data de 17 octombrie 2023
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 17 octombrie 2023
    Rezumat:
    În temeiul art.587 alin.2 C.p.p. raportat la art. 100 alin.1 C.p., respinge ca neîntemeiată cererea de liberare condiţionată formulată de petentul-condamnat XXX, în prezent încarcerat în XXX în baza mandatului de executare nr. XXX temeiul art.587 alin.2 C.p.p., menţine termenul fixat de Comisia pentru liberare condiţionată din cadrul XXX la data de XXX.
    În temeiul art.275 alin.2 C.p.p., obligă pe petentul-condamnat la plata sumei de XXX, cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat.
    În temeiul art. 275 alin. 6 C.proc.pen., onorariul cuvenit apărătorului desemnat din oficiu, în cuantum de XXX, se avansează din fondul special al XXX către XXX.
    Cu drept de contestaţie în 3 zile de la comunicare.
    Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia petentului-condamnat şi a procurorului, prin mijlocirea grefei instanţei, azi, XXX.