Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 4326/221/2022 înregistrat la Judecatoria Deva



Judecatoria Deva Adresa: Bd. 1 Decembrie 1918 nr. 35, Localitate: Deva, Județ: Hunedoara Telefon: 0254/214332, Fax: 0254/218145, E-mail: judecatoria.deva@just.ro; daniela.iancu@just.ro
Jurisprudență Judecatoria Deva


Informații Dosar nr. 4326/221/2022
Stadiu procesual: Contestaţie(NCPP) | Materie: Penal | Obiectul dosarului: revocarea sau anularea suspendării executării pedepsei (art.583 NCPP) XXX
Data inregistrarii dosarului: 28 noiembrie 2022 | Data ultimei modificari: 16 ianuarie 2023
Părțile din dosar și calitatea acestora
Intimat Petent: S. D. P. H.
Contestator Condamnat: F. C. M.
Petent: S. D. P. H.
Intimat: F. C. M.
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Tip: Contestaţie(NCPP) | Parte declaratoare: F. C. M. | Data: 31 octombrie 2022

Sedinte de judecata Dosar nr. 4326/221/2022Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul HUNEDOARAStadiu procesual: Contestaţie(NCPP)
  1. Data: 16 ianuarie 2023Ora: 09:00
    Complet: CEAC 2
    Solutie: ca nefondat Pronuntata in data de 16 ianuarie 2023
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 16 ianuarie 2023
    Rezumat:
    În baza art. XXX alin.7 pct. 1 lit. b Cod procedură penală respinge ca nefondată contestaţia formulată de condamnatul XXX împotriva sentinţei penale nr. XXX, jud. Hunedoara.
    În baza art. 275 al. 2 Cod procedură penală obligă condamnatul la plata sumei de XXX cu titlu de cheltuieli judiciare către stat.
    Definitivă.
    Pronunţată în şedinţă publică, azi XXX.
  2. Data: 10 ianuarie 2023Ora: 09:00
    Complet: CEAC 2
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 10 ianuarie 2023
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 10 ianuarie 2023
    Rezumat:
    având nevoie de timp pentru a delibera, amână pronun?area la data de XXX;
Sedinte la Judecătoria DEVAStadiu procesual: Fond
  1. Data: 25 octombrie 2022Ora: 09:00
    Complet: C3-F-JCP penal
    Solutie: admite cererea Pronuntata in data de 25 octombrie 2022
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 25 octombrie 2022
    Rezumat:
    În temeiul art. 583 alin. 1 C.proc.pen. rap. la art. 89 C.pen., admite cererea formulată de Serviciul de XXX privind pe intimatul-condamnat XXX şi, în consecinţă:
    În temeiul art. 38 alin. 1 C.pen., constată că infracţiunea comisă în perioada XXX – XXX, pentru care intimatul a fost condamnat la pedeapsa de 3 ani închisoare, prin sentinţa penală nr. XXX, în dosarul nr. XXX, devenită definitivă la data de XXX prin neapelare, este concurentă cu infracţiunea comisă la data de XXX, pentru care intimatul a fost condamnat la pedeapsa de 9 luni închisoare, prin sentinţa penală nr. XXX, în dosarul nr. XXX, devenită definitivă la data de XXX prin neapelare.
    În temeiul art. 89 alin. 1 C.pen., anulează amânarea aplicării pedepsei 9 luni închisoare, prin sentinţa penală nr. XXX, în dosarul nr. XXX, devenită definitivă la data de XXX prin neapelare.
    În temeiul art. 97 alin. 1 C.pen., anulează suspendarea sub supraveghere a pedepsei de 3 ani închisoare, aplicate prin sentinţa penală nr. XXX, devenită definitivă la data de XXX prin neapelare.
    În temeiul art. 40 C.pen. rap. la art. 38 alin. 1 C.pen., art. 39 alin. 1 lit. b) C.pen., contopeşte pedepsele de 3 ani închisoare şi 9 luni închisoare, aplică pedeapsa cea mai grea 3 ani închisoare, la care adaugă un spor de XXX din cealaltă pedeapsă stabilită, respectiv 3 luni închisoare (XXX din 9 luni închisoare), urmând ca inculpatul să execute o pedeapsă rezultantă de 3 ani şi 3 luni închisoare, în regim de detenţie.
    În temeiul art. 45 alin. 1 lit. a) C.pen., art. 67 alin. 1 C.pen., rap. la art. 66 alin. 1 lit. a) şi b) C.pen., interzice intimatului-condamnat dreptul de a fi ales în autorităţile publice sau în orice alte funcţii publice şi dreptul de a ocupa o funcţie care implică exerciţiul autorităţii de stat, pentru o perioadă de 3 ani, cu titlul de pedeapsă complementară rezultantă, ce se execută, potrivit art. 68 alin. 1 lit. c) C.pen., după executarea pedepsei închisorii, după graţierea totală ori a restului de pedeapsă, după împlinirea termenului de prescripţie a executării pedepsei sau după expirarea termenului de supraveghere a liberării condiţionate.
    În temeiul art. 45 alin. 5 C.pen., art. 65 alin. 1 C.pen., rap. la art. 66 alin. 1 lit. a) şi b) C.pen., interzice intimatului-condamnat dreptul de a fi ales în autorităţile publice sau în orice alte funcţii publice şi dreptul de a ocupa o funcţie care implică exerciţiul autorităţii de stat, cu titlul de pedeapsă accesorie rezultantă, ce se execută din momentul rămânerii definitive a prezentei sentinţe şi până când pedeapsa principală privativă de libertate a fost executată sau considerată ca executată.
    În temeiul art. 40 alin. 3 C.pen. rap. la art. 72 alin. 1 C.pen., scade din pedeapsa rezultantă aplicată durata reţinerii, începând cu data de XXX şi până la data de XXX.
    În temeiul art. 45 alin. 4 C.pen., scade din durata pedepsei complementare, respectiv interzicerea dreptului de a fi ales în autorităţile publice sau în orice alte funcţii publice şi a dreptului de a ocupa o funcţie care implică exerciţiul autorităţii de stat, pentru o perioadă de 3 ani, partea din pedeapsă complementară executată de la data de XXX şi până la rămânerea definitivă a prezentei sentinţe, conform art. 68 alin. 1 lit. b) C.pen.
    În temeiul art. 275 alin. 3 C.proc.pen., cheltuielile judiciare avansate de stat în cuantum de 300 de lei rămân în sarcina acestuia.
    În temeiul art. 275 alin. 6 C.proc.pen., onorariul parţial cuvenit apărătorului desemnat din oficiu XXX, în cuantum de 200 de lei, se avansează din fondul special al XXX către XXX.
    Cu drept de contestaţie în termen de 3 zile de la comunicare.
    Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor şi a procurorului, prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, XXX.
  2. Data: 11 octombrie 2022Ora: 09:00
    Complet: C3-F-JCP penal
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 11 octombrie 2022
    Tip solutie: Încheiere amânare ulterioară a pronunțării
    Data document: 11 octombrie 2022
    Rezumat:
    Amână deliberarea şi pronunţarea la data de XXX
  3. Data: 27 septembrie 2022Ora: 09:00
    Complet: C3-F-JCP penal
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 27 septembrie 2022
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 27 septembrie 2022
    Rezumat:
    Stabileşte termen pentru deliberare şi pronunţare la data de XXX
  4. Data: 9 august 2022Ora: 09:00
    Complet: C3-F-JCP penal
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 9 august 2022
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 9 august 2022
    Rezumat:
    În vederea emiterii unor mandate de aducere cu menţiunea "să fie însoţit" privind pe intimat
✔ Urmărește dosar Ξ Printează