Dosar nr. 3699/221/2022 înregistrat la Judecatoria Deva
Informații Dosar nr. 3699/221/2022
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: partaj judiciar
Data inregistrarii dosarului: 2 iunie 2022 | Data ultimei modificari: 7 aprilie 2026
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: M. L.
Pârât: A. M.
Pârât: A. M.
Pârât: T. L. C. D.
Pârât: A. G. C. D.
Pârât: H. S. C. D.
Pârât: M. F.
Pârât: S. V. C. D.
Pârât: S. G. C. D.
Pârât: S. M. F. C. D.
Pârât: S. G. C. D.
Pârât: P. M. C. D.
Pârât: H. S.
Pârât: T. A. I.
Pârât: T. C.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 3699/221/2022Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria DEVAStadiu procesual: Fond
- Data: 28 aprilie 2026Ora: 10:00Complet: C2-civil-minori-funciar-pers-j
- Data: 13 ianuarie 2026Ora: 10:00Complet: C2-civil-minori-funciar-pers-jSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 13 ianuarie 2026Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 13 ianuarie 2026Rezumat:
Pentru a se lua la cunoştinţă de raportul XXX expertiză, amână judecarea cauzei la data de XXX. - Data: 16 septembrie 2025Ora: 10:00Complet: C2-civil-minori-funciar-pers-jSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 16 septembrie 2025Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 16 septembrie 2025Rezumat:
Având în vedere XXX a judecătorilor din cadrul XXX, din data de XXX, prin care s-a hotărât suspendarea activităţii de judecată în toate cauzele, pe durată nedeterminată, până la retragerea de către iniţiatori a proiectului de lege privind modificarea statutului magistraţilor şi până la încetarea campaniei agresive de denigrare şi subminare a puterii judecătoreşti, purtată de reprezentanţii puterii executive şi a puterii legislative,
Având în vedere şi limitarea prin hotărârea XXX al Grefierilor, din data de XXX a activităţii personalului auxiliar de specialitate, începând cu data de astăzi, XXX, exclusiv la atribuţiile ce derivă din soluţionarea cauzelor urgente, stabilite prin hotărâri ale adunărilor generale ale judecătorilor,
Amână judecarea cauzei la data de XXX. - Data: 29 aprilie 2025Ora: 10:00Complet: C2-civil-minori-funciar-pers-jSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 29 aprilie 2025Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 29 aprilie 2025Rezumat:
Pentru lipsa raportului de expertiză, amână judecarea cauzei la data de XXX. - Data: 28 ianuarie 2025Ora: 10:00Complet: C2-civil-minori-funciar-pers-jSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 28 ianuarie 2025Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 28 ianuarie 2025Rezumat:
Pentru lipsa raportului de expertiză, amână judecarea cauzei la data de XXX. - Data: 5 noiembrie 2024Ora: 10:00Complet: C2-civil-minori-funciar-pers-jSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 5 noiembrie 2024Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 5 noiembrie 2024Rezumat:
Pentru îndeplinirea unor obligaţii, amână judecarea cauzei la data de XXX. - Data: 10 septembrie 2024Ora: 10:00Complet: C2-civil-minori-funciar-pers-jSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 10 septembrie 2024Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 10 septembrie 2024Rezumat:
Pentru imposibilitatea prezentarii avocatului, amână judecarea cauzei la data de XXX. - Data: 19 iunie 2024Ora: 09:00Complet: C2-civil-minori-funciar-pers-jSolutie: Admite in parte cererea Pronuntata in data de 19 iunie 2024Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 19 iunie 2024Rezumat:
Admite, în parte, în principiu, cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta XXX, în cont XXX XXXX XXXX XXXX, XXX şi XXX.
Constată că bunurile care fac parte din masa succesorală rămasă de pe urma defunctului XXX şi care sunt supuse împărţelii sunt imobilul apartament cu trei camere înscris în CF nr. XXX, nr. XXX/x/9/xiv, situat în mun. Deva, Micro 15, str. XXX, bl. XXX, sc. B, et. 3, ap. XXX, jud. Hunedoara, precum şi cota-parte aferentă din teren şi din părţile comune, precum şi autovehiculul marca XXX, cu nr. XXX, an fabricaţie 2019.
Constată că au calitatea de moştenitori ai defunctului XXX reclamantă XXX, cu cota de XXX parte, pârâţii XXX XXX, XXX şi XXX, cu câte o cotă de XXX parte, pârâtul XXX, cu cota de XXX parte, precum şi pârâţii XXX, XXX şi XXX, cu câte o cotă de XXX parte.
Respinge, în rest, în principiu, cererea.
Dispune efectuarea expertizelor solicitate în probatoriu de către reclamantă, respectiv a unei expertize tehnice judiciare de evaluare în construcţii, precum şi a unei expertize tehnice judiciare de evaluare mobiliară, în cadrul cărora se va răspunde la obiectivele propuse de reclamantă şi depuse la dosar XXX data de XXX.
În acest sens, instanţa îl numeşte pe domnul expert XXX în vederea efectuării ambelor expertize, având în vedere că este singurul expert judiciar din mun. Deva care are această dublă specializare.
Instanţa stabileşte onorariul provizoriu al expertului judiciar la suma de XXX pentru expertiza în specialitatea evaluare în construcţii, respectiv la suma de XXX pentru expertiza în specialitatea evaluare mobiliară, şi pune în vedere reclamantei să achite aceste onorarii în contul XXX, pe numele expertului desemnat.
Comunicarea adresei către expert ce va cuprinde înştiinţarea cu privire la desemnare şi obiectivele propuse, se va face ulterior depunerii de către reclamantă a dovezii achitării onorariului provizoriu, când se va pune în vedere experţilor desemnaţi să depună raportul XXX expertiză cu cel puţin 10 zile înainte de termenul fixat pentru judecată.
Cu drept de apel odată cu fondul.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, XXX. - Data: 5 iunie 2024Ora: 09:00Complet: C2-civil-minori-funciar-pers-jSolutie: Încheiere Pronuntata in data de 5 iunie 2024Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 5 iunie 2024Rezumat:
Amână pronunţarea în cauză asupra încheierii de admitere în principiu la data de XXX.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, XXX. - Data: 21 mai 2024Ora: 11:00Complet: C2-civil-minori-funciar-pers-jSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 21 mai 2024Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 21 mai 2024Rezumat:
Amână pronunţarea în cauză asupra încheierii de admitere în principiu la data de XXX.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, XXX.
În vederea continuării cercetării judecătoreşti, amână cauza la data de XXX, - Data: 27 februarie 2024Ora: 10:00Complet: C2-civil-minori-funciar-pers-jSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 27 februarie 2024Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 27 februarie 2024Rezumat:
În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de XXX. - Data: 28 noiembrie 2023Ora: 10:00Complet: C2-civil-minori-funciar-pers-jSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 28 noiembrie 2023Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 28 noiembrie 2023Rezumat:
Pentru îndeplinirea unor obligaţii, amână judecarea cauzei la data de XXX. - Data: 3 octombrie 2023Ora: 10:00Complet: C2-civil-minori-funciar-pers-jSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 3 octombrie 2023Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 3 octombrie 2023Rezumat:
În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de XXX. - Data: 27 iunie 2023Ora: 10:00Complet: C2-civil-minori-funciar-pers-jSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 27 iunie 2023Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 27 iunie 2023Rezumat:
Având în vedere că, prin XXX a XXX din data de XXX, s-a hotărât amânarea cauzelor aflate pe rolul instanţei începând cu data de XXX, pe perioadă nedeterminată, cu excepţia cauzelor cu caracter urgent indicate în anexa hotărârii, şi ţinând cont că prezenta cauza nu este inclusă printre cele enumerate exhaustiv în respectiva anexă, va dispune amânarea cauzei şi va acorda un nou termen de judecată. - Data: 9 mai 2023Ora: 10:00Complet: C2-civil-minori-funciar-pers-jSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 9 mai 2023Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 9 mai 2023Rezumat:
Pentru îndeplinirea unor obligaţii, amână judecarea cauzei la data de XXX. - Data: 28 martie 2023Ora: 09:30Complet: C2-civil-minori-funciar-pers-jSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 28 martie 2023Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 28 martie 2023Rezumat:
Pentru îndeplinirea unor obligaţii, amână judecarea cauzei la data de XXX. - Data: 7 februarie 2023Ora: 09:30Complet: C2-civil-minori-funciar-pers-jSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 7 februarie 2023Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 7 februarie 2023Rezumat:
Pentru îndeplinirea unor obligaţii, amână judecarea cauzei la data de XXX.