Dosar nr. 1100/220/2008 înregistrat la Judecatoria Deta
Informații Dosar nr. 1100/220/2008
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: infracţiuni privind frontiera de stat a României (O.U.G nr. XXX) apr. prin L. XXX cu apl. art. 75 lit."a" C.p.
Data inregistrarii dosarului: 6 octombrie 2008 | Data ultimei modificari: 2 iunie 2013
Părțile din dosar și calitatea acestora
Inculpat: C. A.
Inculpat: D. S.
Inculpat: S. A. R.
Martor: X
Martor: X
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 1100/220/2008Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria DETAStadiu procesual: Fond
- Data: 6 mai 2009Ora: 9:00Complet: C3 mixtSolutie: SoluţionareRezumat:
In baza art.70 al.1 din XXX aprobata prin L.XXX,cu aplicarea art 75 lit.†a „ şi art. 74 lit.„c†C.p., condamnă pe inculpatul XXX la:
- 3 (trei) luni închisoare.
În baza art.81 C.p. suspendă condiţionat executarea pedepsei şi stabileşte în baza art.82 C.p. un termen de încercare de 2 (doi) ani şi 3 (trei) luni, care începe să curgă de la data rămânerii definitive a prezentei hotărâri.
În baza art.70 al.1 din XXX aprobata prin L.XXX cu aplicarea art 75 lit. „a†şi art.74 lit. „c†C. p.,condamnă pe inculpatul XXX la:
-3 (trei) luni închisoare.
În baza art.81 C.p. suspendă condiţionat executarea pedepsei şi stabileşte în baza art.82 C.p. un termen de încercare de 2(doi) ani şi 3 (trei) luni, care începe să curgă de la data rămânerii definitive a prezentei hotărâri.
In baza art.70 al.1 din XXX aprobata prin L.XXX,cu aplicarea art 75 lit.†a „ şi art. 74 lit.„c†C.p., condamnă pe inculpatul XXX la:
- 3 (trei) luni închisoare.
În baza art.81 C.p. suspendă condiţionat executarea pedepsei şi stabileşte în baza art.82 C.p. un termen de încercare de 2 (doi) ani şi 3 (trei) luni, care începe să curgă de la data rămânerii definitive a prezentei hotărâri
În baza art.359 C.p.p. va atrage atenţia inculpaţilor asupra prevederilor art.83 C.p. privitor la revocarea beneficiului suspendării condiţionate a pedepsei în cazul săvârşirii unei infracţiuni intenţionate pe durata termenului de încercare.
In baza art. 191 C.p.p. obligă inculpaţii la plata cheltuielilor avansate de stat în sumă de câte XXX fiecare, din care 38,44 reprezintă cheltuieli în faza de urmărire penală si câte XXX onorariu de avocat pentru fiecare inculpat, restul de XXX reprezentând cheltuieli potrivit art. 189 c.p.p..
Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare.
Pronunţată în şedinţa publică din XXX. - Data: 15 aprilie 2009Ora: 9:00Complet: C3 mixtSolutie: AmânatRezumat:
Amână soluţionarea cauzei la 06 mai 2009 pentru îndeplinirea procvedurii de citare cu inculpaţii şi martorele propuse prin actul de inculpare. - Data: 1 aprilie 2009Ora: 9:00Complet: C3 mixtSolutie: AmânatRezumat:
Amână soluţionarea cauzei la 15 aprilie 2009 pentru citarea şi audierea martorelor propuse prin rechizitoriu. - Data: 11 martie 2009Ora: 9:00Complet: C3 mixtSolutie: AmânatRezumat:
Amână soluţionarea cauzei la 01 aprilie 2009 pentru citarea inculpaţilor la locul săvârşirii faptei, respectiv prin afişare la Primăria comunei Moraviţa.. - Data: 28 ianuarie 2009Ora: 9:00Complet: C3 mixtSolutie: AmânatRezumat:
Amână soluţionarea cauzei la 11 martie 2009 pentru îndeplinirea procedurii de citare cu inculpaţii şi citarea acestora la domiciilile indicate în actul de inculpare, precum şi pentru emiterea unei adrese la Biroul de avocaţi Deta - în vederea desemnării avocatului din oficiu pentru inculpaţi.