Dosar nr. 124/215/2006 înregistrat la Judecatoria Craiova
Informații Dosar nr. 124/215/2006
Stadiu procesual: Fond | Materie: Minori şi familie | Obiectul dosarului: divorţ
Data inregistrarii dosarului: 30 noiembrie 2006 | Data ultimei modificari: 2 iunie 2013
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: S. V.
Pârât: S. S. C.
Martor: I. M.
Martor: I. D.
Autoritate tutelară: C. L. C.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 124/215/2006Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria CRAIOVAStadiu procesual: Fond
- Data: 22 noiembrie 2007Ora: 11:00Complet: CMF4Solutie: SoluţionareRezumat:
Admite in parte actiunea.Admite in parte cererea reconventionala.
Dispune desfacerea casatoriei din culpa comuna a sotilor.
Reclamanta isi va relua numele purtat anterior casatoriei, acela de,,Gana,,.
incredinteaza catre mama reclamanta, spre crestere si educare, pe minorul XXX,nascut la XXX,urmand ca paratul sa fie obligat catre acesta, in favoarea minorului, la plata unei pensii de intretinere, in cuantum de XXX lunar, incepand cu data pronuntarii hotararii(XXX) si pana la intervenirea unei cauze legale de modificare sau incetare a obligatiei.
Ia act ca nu se solicita cheltuieli de judecata. - Data: 4 octombrie 2007Ora: 11:00Complet: CMF4Solutie: AmânatRezumat:
Având în vedere lipsa anchetei sociale la domiciliul XXX, urmeaza sa revina cu adresă către autoritatea tutelară în vederea întocmirii şi depunerii acesteia - Data: 5 iulie 2007Ora: 11:00Complet: CMF4Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
Amânat pentru a se cita martorii încuviinţaţi părţilor. - Data: 31 mai 2007Ora: 11:00Complet: CMF4Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
Amânat pentru a se efectua adresă către locul de muncă al pârâtei-reclamante în vedere comunicării veniturilor. - Data: 26 aprilie 2007Ora: 11:00Complet: CMF4Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
Amânat pentru a se cita martorii încuviinţaţi pârâtului. - Data: 15 martie 2007Ora: 11:00Complet: CMF4Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
Amânat pentru a se audia martorii încuviinţaţi, a se depune adeverinţele de venituri şi a se efectua ancheta socială. - Data: 1 februarie 2007Ora: 11:00Complet: CMF4Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
Pentru administrarea probatoriilor în cauză respectiv întocmirea referatului de anchetă socială şi audierea martorilor încuviinţati de instanţă pt. pîrît.Amînă cauza la XXX.