Dosar nr. 73/214/2007 înregistrat la Judecatoria Costesti
Informații Dosar nr. 73/214/2007
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: partaj judiciar
Data inregistrarii dosarului: 12 ianuarie 2007 | Data ultimei modificari: 24 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: G. F.
Pârât: G. D. D.
Pârât: S. I. N. D.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 73/214/2007Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria COSTESTIStadiu procesual: Fond
- Data: 6 iulie 2007Ora: 10:00Complet: Amânare PronunţareSolutie: SoluţionareRezumat:
Admite acţiunea.
La data de XXX constată deschisă succesiunea defunctului XXX.Ion, având ultimul domiciliu în com. Rociu, jud.Argeş.
MoÅŸtenitorii legali acceptanÅ£i ai succesiunii sunt: XXX, în calitate de soÅ£ie supravieÅ£uitoare cu o cotă de ¼ ÅŸi XXX, în calitate de descendent de gr.I cu o cotă de ¾.
Masa succesorală rămasă de pe urma autorului se compune dintr-o casă de locuit (în cotă de ½), un pătul (în cotă de ½), suprafaÅ£a de 4 ha ÅŸi 5000 mp, teren situat în comuna Rociu, jud.ArgeÅŸ, cu amplasamentele descrise în titlul de proprietate cu amplasamentele descrise în titlul de proprietate nr. XXX, suprafaÅ£a de 3,5 ha, teren înscris în titlul de proprietate nr. XXXÅŸi suprafaÅ£a de 5000 mp, teren pădure înscris în titlul de proprietate nr. XXX, toate în cotă de XXX.
La data de XXX constată deschisă succesiunea defunctului XXX, având ultimul domiciliu în comuna Rociu, judeţul Argeş.
Singurul moştenitor legal acceptant al succesiunii este XXX, în calitate de ascendent privilegiat cu o cotă de XXX.
Masa succesorală rămasă de pe urma autorului se compune din cota de ¾ din masa succesorală a defunctului XXX.
La data de XXX constată deschisă succesiunea defunctei XXX, având ultimul domiciliu în comuna Rociu, judeţul Argeş.
Singurul moştenitor legal acceptant al succesiunii este XXX, în calitate de strănepot de frate cu o cotă de XXX.
Masa succesorală rămasă de pe urma defunctei se compune dintr-o casă de locuit (în cotă de XXX), un pătul (în cotă de XXX), suprafaţa de 5800 mp teren cu pădure situat în extravilanul comunei Rociu, cu amplasamentele descrise în titlul de proprietate nr. XXX, suprafaţa de 8,5 ha, teren situat în intravilanul şi extravilanul comunei Rociu, cu amplasamentele descrise în titlurile de proprietate nr. XXX, 115650/XXXşi XXX (în cotă de XXX).
Constată că ceilalţi moştenitori legali sunt străini de moştenire prin renunţare, iar Gherghe D.Dumitru prin neacceptare în termenul de prescripţie a dreptului de opţiune succesorală.
Ia act că nu s-au solicitat cheltuieli de judecată.
Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare.
Pronunţată în şedinţa publică de la 06 Iulie 2007 - Data: 4 iulie 2007Ora: 8:30Complet: C3-civilSolutie: AmânatRezumat:
Amână pronunţarea în cauză la data de 6.07.2007.
Pronunţată în şedinţa publică de la 04 Iulie 2007. - Data: 13 iunie 2007Ora: 8:30Complet: C3-civilSolutie: ÃŽncheiere
- Data: 23 mai 2007Ora: 8:30Complet: C3-civilSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Emite adresă către pârâtul Stoica I XXX în sensul celor de mai sus.
Se citează pârâţii.
Pentru lipsa actelor de stare civilă.
Amână judecarea cauzei la 13 IUNIE 2007.
Pronunţată în şedinţa publică de la 23 MAI 2007. - Data: 27 aprilie 2007Ora: 8:30Complet: C7-Vineri-Comercial si alte cauzeSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Încuviinţează cererea formulată de apărătorul reclamantului.
Se revine cu adresă către XXX în sensul actului de la fila 48 dosar XXX citează pârâţii.
Pentru a se lua cunoştinţă de conţinutul relaţiilor de la XXX Carmen şi în vederea obţinerii relaţiilor de la XXX.
Amână judecarea cauzei la 23 mai 2007.
Pronunţată în şedinţa publică de la 27 aprilie 2007. - Data: 30 martie 2007Ora: 8:30Complet: C7-Vineri-Comercial si alte cauzeSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Emite adresă către XXX şi XXX Grecu – Costeşti, în sensul celor de mai sus.
Dispune citarea pârâţilor cu copie de pe interogatoriul formulat de reclamant.
În vederea obţinerii de relaţii.
Amână judecarea cauzei la 27 aprilie 2007.
Pronunţată în şedinţa publică de la 30 Martie 2007. - Data: 2 martie 2007Ora: 8:30Complet: C7-Vineri-Comercial si alte cauzeSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Încuviinţează pentru reclamant proba cu înscrisuri, interogatoriul pârâţilor şi proba testimonială, reclamantul urmând să indice numele şi adresa XXX, prin serviciul registratură.
ÃŽn baza art 153 C.proc.civ.dispune citarea pârâţilor cu menÅ£iunea „ personal la interogatoriuâ€.
Prorogă administrarea probei cu expertiză, după administrarea interogatoriilor şi audierea martorului.
În vederea administrării probatoriului.
Amână judecarea cauzei la 30 martie 2007.
Pronunţată în şedinţa publică de la 02 Martie 2007. - Data: 16 februarie 2007Ora: 8:30Complet: C7-Vineri-Comercial si alte cauzeSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Citarea pârâţilor.
Pentru lipsă de procedură cu pârâtul Stoica I XXX.
Amână cauza la data de 2 martie 2007.
Cu recurs odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţă publică, azi 16 februarie 2007.