Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 893/213/2009 înregistrat la Judecatoria Corabia



Informații Dosar nr. 893/213/2009
Stadiu procesual: Apel | Materie: Penal | Obiectul dosarului: vătămarea corporală din culpă (art. 184 C.p.)
Data inregistrarii dosarului: 17 februarie 2010 | Data ultimei modificari: 27 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Apelant: P. D. P. L. J. C.
Apelant Parte civilă: C. M. a. d. r. l. V. E.
Intimat inculpat: E. F. A.
Intimat Parte civilă: Ţ. I. N. a. d. r. l. A. V.
Intimat asigurător: A. T. A. S.
Intimat Parte civilă: S. O. C.
Intimat Parte civilă: S. J. S.
Intimat Parte civilă: S. C. J. D. U. C.
Intimat Parte civilă: S. C. J. D. U. P. C. M. C.
Inculpat: E. F. A.
Parte vătămată: Ţ. I. N.
Parte vătămată: C. M.
Parte civilă: Ţ. N.
Parte civilă: C. I.
Parte civilă: S. O. C.
Parte civilă: S. M. C.
Parte civilă: S. C. J. D. U. C.
Parte civilă: S. J. S.
Parte civilă: S. C. N. 1. C.
Parte civilă: S. C. D. U. P. C. M. C. B.
Martor: B. F.
Intimat: A. T. A. S.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 893/213/2009Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria CORABIAStadiu procesual: Fond
  1. Data: 10 septembrie 2012Ora: 09:00
    Complet: C1
    Solutie: Încheiere Pronuntata in data de 10 septembrie 2012
    Rezumat:
    Admite cererea.
    Irevocabilă.
    Pronunţată în şedinţa publică azi, XXX.
  2. Data: 30 noiembrie 2009Ora: 09:00
    Complet: C1
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 8 decembrie 2009
    Rezumat:
    Amn pronunarea la data de XXX.
    Pronunat n edin public, azi, XXX.
    Amn pronunarea la data de XXX.
    Pronunat n edin public, azi, XXX.
    XXX
    n temeiul art. 184 al.2 i 4 Cod penal cu aplicarea art. 74 lit. a, b i c XXX raportat la art.76 lit. e XXX condamn pe inculpatul XXX la o pedeaps de 4 (patru) luni nchisoare(privind partea vtmat XXX).
    n baza art. 184 al.1 i3 Cod penal cu aplicarea art. 74 lit. a, b i c XXX raportat la art.76 lit. e XXX condamn pe acelai inculpatul la o pedeaps de 3 (trei) luni nchisoare(privind partea vtmat clu XXX).
    Potrivit art. 33lit. a i art. 34 lit. b Cod penal, cont XXX, urmnd ca inculpatul s execute pedeapsa cea mai grea de 4 luni nchisoare.
    In conformitate cu dispoziiile art. 81Cod penal dispune suspendarea condiionat a executrii pedepsei aplicate pe durata unui termen de ncercare de 2 ani i 4 luni, conform art. 82 alin. 1 Cod penal.
    In baza art. 71 al.1. Cod penal aplic inculpatului pedeapsa accesorie prev. de art 64 al.1 lit.a. teza a II-a i lit.b Cod penal.
    In baza art.71 al.5. Cod penal pe durata suspendrii condiionate a executrii pedepsei nchisorii se suspend i executarea pedepselor accesorii.
    Potrivit art. 359 Cod penal atrage atenia inculpatului asupra consecinelor prev. de art.83 Cod penal.
    Admite, n parte, aciunea civil promovat de ctre prile vtmate XXX i clu XXX i, n consecin:
    Oblig inculpatul, n baza art. 14 Cod de procedur penal i art. 998 Cod civil in asigurtorul XXX., n baza poliei de asigurare nr. XXX, modificat, la XXX daune morale, ctre partea civil XXX i la XXX daune morale, ctre partea civil clu XXX, precum i la XXX daune materiale ctre partea civil XXX de XXX, XXX daune materiale ctre partea civil XXX de XXX, XXX daune materiale ctre partea civil XXX de XXX, XXX daune materiale ctre partea civil XXX de XXX, XXX daune materiale ctre partea civil XXX de Urgen pentru copii,, M.S. Curie,, reprezentnd cont XXX.
    Conform art. 191 alin1 Cod de procedur penal oblig inculpatul la XXX cheltuieli judiciare n favoarea statului, dintre care XXX,reprezentnd onorariu asisten juridic obligatorie din oficiu n faza de judecat.
    Cu drept de apel n termen de 10 zile de la pronunare pentru procuror i prile prezente i de la comunicare pentru prile lips.
    Pronunat n edin public azi, XXX.
  3. Data: 2 noiembrie 2009Ora: 09:00
    Complet: C1
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Acorda un nou termen de judecata pentru studierea actelor si lucrarilor dosarul XXX
  4. Data: 5 octombrie 2009Ora: 09:00
    Complet: C1
    Solutie: Încheiere
    Rezumat:
    In baza art. 111 al. (6) din XXX modificata, respinge cererea formulata de inculpatul XXX privind prelungirea dreptului de circulatie cu 30 de zile.
    Cheltuielile judiciare raman in sarcina statului.
    Definitiva cu referire la cererea privind prelungirea dreptului de circulatie.
    Se va emite adresa XXX inculpatului valabila la data producerii accidentului.
    În temeiul art.304 al. (4) C.P. Penala,se ia act că nu s-au solicitat note de şedinţă.
    Cu drept de apel odata cu fondul.
  5. Data: 14 septembrie 2009Ora: 09:00
    Complet: C1
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Amana cauza lşa XXX, pentru cand se vor cita partiel civile, martorul XXX si asiguratorul.
  6. Data: 29 iunie 2009Ora: 09:00
    Complet: C1
    Solutie: Încheiere
    Rezumat:
    Amana cauza pentru cand se va introduce in cauza, si se va cita, in calitate de asigurator, XXX sa Bucuresti. Se va cita martorul cu mentiunea amenzii in caz de neprezentare.
    In baza art. 111 al. (6) din XXX modificata, propune respingerea cererii formulata de inculpatul XXX, privind prelungirea dreptului de circulatie, cu 30 de zile.
    Cheltuielile judiciare raman in sarcina statului.
    Definitiva cu referire la cererea privind prelungirea dreptului de circulatie.
  7. Data: 5 iunie 2009Ora: 09:00
    Complet: CA1
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Scoaterea din cauză,în calitate de parte civilă a XXX.
    Trece cauza pe completul C1-XXX, în cauză nefiind inculpaţi arestaţi. Amână judecarea cauzei şi acordă termen de judecată la 29 iunie 2009.
    În baza art.183 Cod procedură penală, dispune emiterea unui mandat de aducere pe numele inculpatului XXX, în atenţia agentului însărcinat cu aducerea la îndeplinire a mandatului de aducere,în caz de neexecutare se va aplica amenda judiciară potrivit art.198 al. Cod procedură penală, iar în cazul în care mandatul nu poate fi executat, se va întocmi proces verbal XXX care să rezulte imposibilitatea executării lui.
    Părţile vătămate şi civile primesc termen în cunoştinţă şi li se pune în vedere să se prezinte la termenul următor,în vederea audierii, de asemenea li se pune în vedere să depună la dosar XXX înscrisurile de care înţeleg să se folosească pentru dovedirea laturii civile ce urmează a fi precizată la terjmenul următor.
    Se citează martorul lipsă cu menţiunea amenzii în caz de neprezentare.
    Se citează părţile lipsă şi se repetă adresa XXX. 1 Craiova.
    În temeiul art.304 Cpp,se ia act că nu s-au solicitat note de şedinţă.
    Pronunţată în şedinţă publică azi 5 iunie 2009,la sediul XXX.
Sedinte la Tribunalul OLTStadiu procesual: Apel
  1. Data: 17 martie 2010Ora: 09:00
    Complet: PA2
    Solutie: Agravarea pedepsei
    Rezumat:
    D. P. 57/ XXX Admite apelul Parchetului de pe lângă XXX, desfiinţează sentinţa sub aspect penal, în sensul că:
    Înlătură incidenţa prevederilor art. 74 lit. a, b, c C.p. rap. la art. 76 lit. e C.p..
    În baza art. 184 al. 1 şi 3 C.p. condamnă inculpatul la 3 luni închisoare.
    În baza art. 184 alin. 2 şi 4 C.p. condamnă acelaşi inculpat la 6 luni închisoare.
    În baza art. 33 lit. b rap. la art. 34 al. 1 lit. b C.p. contopeşte aceste pedepse, în sensul că aplică inculpatului pedeapsa cea mai grea de 6 luni închisoare.
    În baza art. 81 – 82 c.p. dispune suspendarea condiţionată a executării pedepsei, pe timp de 2 ani şi 6 luni, termen de încercare.
    Menţine restul disp. sentinţei.
    Respinge apelul părţii civile XXX ca tardiv.
    Obligă apelanta parte civilă XXX la plata sumei de XXX cheltuieli judiciare statului.
    Cu recurs.
    Pronunţată în şedinţă publică azi XXX.