Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 1135/213/2008 înregistrat la Judecatoria Corabia



Informații Dosar nr. 1135/213/2008
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: pretenţii
Data inregistrarii dosarului: 18 iunie 2008 | Data ultimei modificari: 2 iunie 2013
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: X
Pârât: I. I.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 1135/213/2008Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria CORABIAStadiu procesual: Fond
  1. Data: 18 noiembrie 2008Ora: 09:00
    Complet: C2
    Solutie: Respins fond
    Rezumat:
    sc nr. XXX excepţia rămânerii fără obiect a cererii de chemare în judecată, invocată din oficiu de către instanţă,şi în consecinţă:
    Respinge acţiunea în pretenţii formulată de reclamanta D.A.D.R.Olt împotriva pârâtului XXX,ca rămasă fără obiect.
    Respinge cererea accesorie privind obligarea pârâtei la plata majorărilor şi penalităţilor, astfel cum a fost precizată, ca neîntemeiată.
    Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare.
    Pronunţată în şedinţă publică,astăzi XXX.
  2. Data: 4 noiembrie 2008Ora: 09:00
    Complet: C2
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Acordă termen de judecată la data de XXX, pentru a se emite adresa XXX, pentru a comunica înscrisurile doveditoare cu privire la momentul cand a luat cunoştinta despre neefectuarea lucrărilor agricole de către pârât.
    Se citează reclamanta.
    Pronunţată in şedinta publica, azi, XXX.
  3. Data: 21 octombrie 2008Ora: 09:00
    Complet: C2
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Amână judecarea cauzei pentru când se va repeta citarea părţilor din dosar, constată necesară proba cu înscrisuri, pentru a se lua la cunoştiinţă de către reclamant despre imposibilitatea că pârâtul nu a efectuat lucrarea pentru care au fost luaţi banii.
  4. Data: 16 septembrie 2008Ora: 09:00
    Complet: C2
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Acorda termen de judecată la data de XXX, având în vedere că la dosar XXX fost depusă de către reclamantă precizare la acţiune, pentru a da posibilitatea pârâtului să ia cunoştinţă de conţinutul acesteia, urmând a fi citat cu copie de pe precizare, precum şi cu menţiunea de a se prezenta la interogatoriu.
    Se citează reclamanta.
    Pronunţată în şedinţă publică, azi, XXX.