Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 5201/212/2008 înregistrat la Judecatoria Constanta



Judecatoria Constanta Adresa: Constanta, strada Traian nr. 33, Localitate: Constanta, Județ: Constanta Telefon: 0241-617760, Fax: 0241-619669, E-mail: jud-constanta-reg@just.ro
Jurisprudență Judecatoria Constanta


Informații Dosar nr. 5201/212/2008
Stadiu procesual: Recurs | Materie: Civil | Obiectul dosarului: partaj judiciar iesire din indiviziune
Data inregistrarii dosarului: 4 martie 2015 | Data ultimei modificari: 4 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Recurent Reclamant - Intimat: V. I.
Recurent Reclamant - Intimat: V. V.
Recurent Pârât - Intimat: V. C.
Reclamant: V. I.
Reclamant: V. V.
Pârât: V. C.
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Tip: Recurs | Parte declaratoare: V. I. | Data: 24 octombrie 2012
Tip: Apel | Parte declaratoare: V. I. V. V. | Data: 30 iulie 2012

Sedinte de judecata Dosar nr. 5201/212/2008Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel CONSTANTAStadiu procesual: Recurs
  1. Data: 19 noiembrie 2015Ora: 9:00
    Complet: C2RC (Completul 11 Recurs)
    Solutie: cu casare Pronuntata in data de 19 noiembrie 2015
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 19 noiembrie 2015
    Rezumat:
    Dec. civ. nr. XXX recursurile.
    Casează decizia XXXă, în parte, şi trimite cauza spre rejudecare Tribunalului Constanţa în vederea soluţionării exclusiv sub aspectul partajării imobilului succesoral situat în Constanţa, strada Sălciilor nr. XXX
    Menţine restul dispoziţiilor deciziei cu privire la partajarea celorlalte bunuri succesorale şi cu privire la pasivul succesoral.
    Irevocabilă.
    Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, XXX.
  2. Data: 11 noiembrie 2015Ora: 9:00
    Complet: C2RC (Completul 11 Recurs)
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 11 noiembrie 2015
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 11 noiembrie 2015
    Rezumat:
    Amână pronunţarea la XXX Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, XXX.
  3. Data: 16 septembrie 2015Ora: 9:00
    Complet: C2RC (Completul 11 Recurs)
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 16 septembrie 2015
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 16 septembrie 2015
    Rezumat:
    T-XXX asigurarea timbrajului cererii de recurs
  4. Data: 3 iunie 2015Ora: 9:00
    Complet: C2RC (Completul 11 Recurs)
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 3 iunie 2015
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 3 iunie 2015
    Rezumat:
    XXX 9,00 XXX REEXAMINARE.
Sedinte la Judecătoria CONSTANTAStadiu procesual: Fond
  1. Data: 6 iunie 2012Ora: 08:30
    Complet: Camânări/incidente 5
    Solutie: admite cererea Pronuntata in data de 6 iunie 2012
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 6 iunie 2012
    Rezumat:
    HOT.

    Admite actiunea civila de imparteala judiciara inregistrata sub nr. XXX ca prin certificatul de mostenitor nr. XXX, calitatea de coproprietari a celor trei parti, precum si cota parte de XXX ce revine fiecaruia.
    Dispune iesirea din indiviziune asupra terenurilor extravilane prin atribuirea in natura a loturilor asa cum au fost stabilite prin raportul XXX expertiza tehnica efectuat de dl expert XXX.
    Astfel, asupra terenului de 10 ha situat in loc.Pantelimon de Sus, com.Pantelimon, jud.Constanta, sola 138, parcela A-XXX se iese din indiviziune prin atribuirea in natura dupa cum urmeaza:
    -Lotul nr XXX se atribuie lui XXX, in suprafata de 6660 mp, in parcela XXX, cu vecini la N XXX, la E XXX, la S XXX, la V XXX;
    -Lotul nr XXX se atribuie lui XXX, in suprafata de 6660mp, in parcela A XXX, cu vecini la N XXX, la E XXX, la S XXX, la V XXX,
    - Lotul nr XXX se atribuie lui XXX, in suprafata de 6660 mp, in parcela A XXX, cu vecini la N XXX, la E XXX, la S XXX, la V Popa T.Chira.
    Asupra terenului de 9 ha situat in satul Darabani, com.XXX, jud.Constanta, din titlul de proprietate nr. XXX, se iese din indiviziune prin atribuirea in natura dupa cum urmeaza:
    -Lotul 1 se atribuie lui XXX, in suprafata de 0,5 ha, in parcela a XXX(sola9), cu vecini la N 452, la E XXX, la S DE 455, la V XXX,
    - Lotul 2 se atribuie lui XXX, in suprafata de 1 ha, in parcela A XXX, cu vecini la N DE 319, la E most.Abagiu c.Gheorghe, la S DE 398, LA v XXX;
    -Lotul 3 se atribuie lui XXX, in suprafata de 1,5 ha, in parcela A XXX, cu vecini la N DE 319,la E XXX, la S de 398, la V XXX.
    -Lotul 4 se atribuie lui XXX, in suprafata de 1,5 ha, in parcela A XXX, cu vecini la N DE 319, la E XXX, la S DE 398, la V Velicu I.Ion.
    Dispune iesirea din indiviziune asupra imobilului situat in Constanta, str.Salciilor nr. XXX,40 mp din masuratori si constructie D+P+1E in valoare de XXX prin atribuirea in natura a loturilor formate de dl expert XXX in raportul XXX cont XXX, dupa cum urmeaza:
    -Lotul nr XXX format din teren de S1:2=242,40:2=121,20 mp in indiviziune fortata, apartamentul nr XXX situat la parterul cladirii si cele doua incaperi ale beciului de la demisol se atribuie lui XXX;
    -Lotul nr XXX format din teren de S 1:2=242,40 mp:2=121,20 mp in indiviziune fortata, apartamentul nr XXX situat la etajul cladirii si garajul situat la demisol se atribuie lui XXX;
    -Lotul nr XXX format din teren de S2=357,60 mp, delimitat de punctele A,2,Y,5,6,7,8,C,B,A se atribuie lui XXX.
    Atribuie fiecaruia dintre cei trei mostenitori legali cate 23,XXX din cele cuprinse in certificatul de mostenitor nr. XXX in parte cererea reconventionala formulata de parata XXX, constata ca din sarcinile mostenirii face parte suma de XXX si obliga pe paratul XXX la plata catre ceilalti doi mostenitori a sumei de XXX reprezentand partea sa din cheltuielile de inmormantare si pomeniri pentru defunctul XXX.
    Respinge capetele din cererea reconventionala privind dreptul de creanta, obligarea paratilor la plata imbunatatirilor si dreptul de retentie ca nefondate.
    Compenseaza cheltuielile de judecata efectuate de parti.
    Cu recurs in 15 zile de la comunicare.



    Pronuntata în sedinta publica, azi 6.06.2012.
  2. Data: 29 mai 2012Ora: 12:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 29 mai 2012
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 29 mai 2012
    Rezumat:
    INCHE. XXX
  3. Data: 24 aprilie 2012Ora: 12:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 24 aprilie 2012
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 24 aprilie 2012
    Rezumat:
    - Partile au termen în cunostinta.
    - Partile vor studia suplimentul la raportul XXX expertiza
    Pronuntata în sedinta publica, astazi XXX.
  4. Data: 14 februarie 2012Ora: 12:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 14 februarie 2012
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 14 februarie 2012
    Rezumat:
    - Partile au termen în cunostinta.
    - se va reveni cu adresa XXX ntate, respectiv sa efectueze suplimentul la raportul XXX expertiza asa cum a fost incuviintat de instanta si ca partea care il va impiedica, respectiv parata, va fi amendata cu amenda maxima in cazul in care nu ii va permite expertului sa efectueze suplimentul la raportul XXX expertiza.
    Pronuntata în sedinta publica, astazi XXX.
  5. Data: 6 decembrie 2011Ora: 12:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 6 decembrie 2011
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 6 decembrie 2011
    Rezumat:
    - Partile au termen în cunostinta.
    - se va reveni cu adresa XXX, in sensul ca expertul va identifica toate imbunatatirile efectuate la imobil, iar in functie de precizarile facute de reclamanti azi expertul sa stabileasca in raport XXX respectiv anul in care a fost efectuata fiecare imbunatatire si de catre care parte, urmand ca instanta in faza deliberarii sa stabileasca care dintre acestea fac obiectul actiunii principale si a actiunii reconventionale.
    Pronuntata în sedinta publica, astazi XXX
  6. Data: 18 octombrie 2011Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 18 octombrie 2011
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 18 octombrie 2011
    Rezumat:
    - Partile au termen în cunostinta.
    - se va reveni cu adresa XXX
  7. Data: 13 septembrie 2011Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 13 septembrie 2011
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 13 septembrie 2011
    Rezumat:
    - Partile au termen în cunostinta.
    - Ambele parti vor face dovada achitarii onorariului pentru expert in suma de XXX in termenul procedural
    - Dupa achitarea onorariului s va emite adresa XXX
  8. Data: 14 iunie 2011Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 14 iunie 2011
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 14 iunie 2011
    Rezumat:
    - Partile au termen în cunostinta.
    - Partile vor studia raspunsul expertului la obiectivele raportului de expertiza
  9. Data: 17 mai 2011Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 17 mai 2011
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 17 mai 2011
    Rezumat:
    - Se va reveni cu adresa XXX uta de disp.art.108 ind. 1 lit.c C.p.civila si ca nu e vorba de un obiectiv nou asa cum arata in cererea de amanare
    - Partile au termen în cunostinta.
  10. Data: 19 aprilie 2011Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 19 aprilie 2011
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 19 aprilie 2011
    Rezumat:
    Se va reveni cu adresa XXX ta respectiv stabilirea valorii de circulatie pentru loturile propuse, urmând a se raspunde pâna la urmatorul termen acordat în cauza.
    Partile au termen în cunostinta.
  11. Data: 15 martie 2011Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 15 martie 2011
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 15 martie 2011
    Rezumat:
    - Partile au termen in cunostinta
    - partile vor studia raspunsul la obiectiunile formulate la raportul XXX expertiza
  12. Data: 25 ianuarie 2011Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 25 ianuarie 2011
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 25 ianuarie 2011
    Rezumat:
    - Partile au termen in cunostinta
    - Reclamantii vor depune la dosar XXX la raportul XXX cont XXX
    - Se va emite adresa XXX.art.108 ind. 1 C.p.civila si de a raspunde la obiectiunile formulate de reclamanti
  13. Data: 23 noiembrie 2010Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 23 noiembrie 2010
    Rezumat:
    - Partile au termen in cunostinta
    - Reclamantii vor depune la dosar XXX la raportul XXX cont XXX
    - Se va emite adresa XXX.art.108 ind. 1 C.p.civila si de a raspunde la obiectiunile formulate de reclamanti
  14. Data: 19 octombrie 2010Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 19 octombrie 2010
    Rezumat:
    - Partile vor studia raportul XXX expertiza si vor formula eventualele obiectiuni la acesta in scris
    - partile au termen in cunostinta
  15. Data: 14 septembrie 2010Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 14 septembrie 2010
    Rezumat:
    - se va emite adresa XXX
    - partile au termen in cunostinta
  16. Data: 22 iunie 2010Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: ÃŽncheiere Pronuntata in data de 22 iunie 2010
    Rezumat:
    Respinge cererea privind cheltuielile de deplasare in suma de XXX ca nefondata.
    Admite cererea de majorare a onorariului de expertiza si obliga parata reconvenienta XXX la plata sumei de XXX onorariu pentru expertiza.
    Cu recurs odata cu fondul.
    Pronuntata in sedinta publica, azi XXX.
  17. Data: 25 mai 2010Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 25 mai 2010
    Rezumat:
    - Se va reveni cu adresa XXX
  18. Data: 13 aprilie 2010Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 13 aprilie 2010
    Rezumat:
    - Se va reveni cu adresa XXX
  19. Data: 2 martie 2010Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 2 martie 2010
    Rezumat:
    se va efectua cont XXX
  20. Data: 18 ianuarie 2010Ora: 08:30
    Complet: Camânări/incidente 5
    Solutie: ÃŽncheiere Pronuntata in data de 18 ianuarie 2010
    Rezumat:
    INCHE. admite cererea de efectuare a expertizei cont XXX
  21. Data: 12 ianuarie 2010Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
  22. Data: 15 decembrie 2009Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
  23. Data: 27 octombrie 2009Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 27 octombrie 2009
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 27 octombrie 2009
    Rezumat:
    Amâna cauza la XXX, pentru lipsa de aparare.
  24. Data: 8 septembrie 2009Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
  25. Data: 23 iunie 2009Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 23 iunie 2009
    Rezumat:
    Partile vor lua cunostinta de raspunsul la obiectiuni.
  26. Data: 28 aprilie 2009Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 28 aprilie 2009
    Rezumat:
    se va emite adresa XXX.
  27. Data: 17 martie 2009Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 17 martie 2009
    Rezumat:
    Pt. a lua cunostinta de raportul XXX expertiza.
  28. Data: 10 februarie 2009Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza
    Rezumat:
    se va reveni cu adresa XXX.
  29. Data: 6 ianuarie 2009Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza
    Rezumat:
    XXX.
  30. Data: 11 noiembrie 2008Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza
    Rezumat:
    Termen în vederea efectuarii raportului de expertiza.
  31. Data: 30 septembrie 2008Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza
    Rezumat:
    Termen pentru ca reclamantul sa ia cunostinta de inscrisurile primite.
  32. Data: 22 iulie 2008Ora: 11:30
    Complet: Csv5
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    pt citare parti
  33. Data: 3 iunie 2008Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: Amână cauza
    Rezumat:
    Termen pentru a se lua cunostinta de intmpinare.
  34. Data: 29 aprilie 2008Ora: 11:30
    Complet: C5-2014
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Termen în vederea pregatirii apararii.
✔ Urmărește dosar Ξ Printează