Dosar nr. 2753/212/2008 înregistrat la Judecatoria Constanta
Informații Dosar nr. 2753/212/2008
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: accesiune
Data inregistrarii dosarului: 19 februarie 2008 | Data ultimei modificari: 2 iunie 2013
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: M. I.
Pârât: X
Pârât: X
Martor: A. G.
Martor: X
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 2753/212/2008Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria CONSTANTAStadiu procesual: Fond
- Data: 16 octombrie 2008Ora: 08:30Complet: C14-2014Solutie: SoluţionareRezumat:
Admite acţiunea. Constată dobândit dr. propr. prin accesiune imobiliară a construcţiei. - Data: 4 septembrie 2008Ora: 08:30Complet: C14-2014Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
Amână cauza în vederea emiterii unei adrese către d-nul. expert XXX pentru a preciza despre ce imobil este vorba în raportul XXX expertiză efectuat, având în vedere că la fila 4 a acestuia se face referire la satul Vadu din comuna Mihail Kogălniceanu, deşi în cererea de chemare în judecată este vorba de imobilul situat în satul Piatra din comuna Mihail Kogălniceanu, şi pentru ca reclamantul XXX să depună la dosar XXX de moştenitor prin care face dovada că este moştenitor după defuncta XXX. - Data: 22 mai 2008Ora: 08:30Complet: C14-2014Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
Amână cauza pentru ca reclamantul XXX să achite diferenţa taxei judiciare de timbru în cuantum de XXX, pentru a se comunica un exemplar al raportului de expertiză pârâţior şi pentru a se reveni cu adresă către Primăria XXX Kogălniceanu pentru a comunica situaţia juridică şi istoricul de rol fiscal cu privire la imobilul situat în satul Piatra, str. XXX, comuna Mihail Kogălniceanu, judeţ Constanţa. - Data: 3 aprilie 2008Ora: 08:30Complet: C14-2014Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
Amână cauza în vederea administrării probatoriilor.