Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 6108/205/2022 înregistrat la Judecatoria Campulung


Informații Dosar nr. 6108/205/2022
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: succesiune stabilire calitate de unic moştenitor legal acceptant - defunct XXX
Data inregistrarii dosarului: 26 octombrie 2022 | Data ultimei modificari: 20 mai 2024
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: P. V.
Pârât: D. M. L.
Pârât: P. M.
Pârât: V. I. S.
Pârât: I. D.
Pârât: S. C. V.
Pârât: A. C.
Pârât: C. M.
Pârât: M. C.
Pârât: L. V.
Pârât: V. C. I.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 6108/205/2022Istoric sedinte si solutii pronuntate
Ședințe la Judecătoria CAMPULUNG
Stadiu procesual: Fond
  1. Data: 13 iulie 2023Ora: 08:30
    Complet: C6 - civil
    Solutie: Admite cererea Pronuntata in data de 13 iulie 2023
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 13 iulie 2023
    Rezumat:
    Admite acţiunea precizată.
    Constată deschisă succesiunea defunctei XXX, decedată la data de 27 aprilie 2021.
    Constată că în succesiunea defunctei a rămas un imobil apartament cu suprafaţa de 54 m.p., compus din două camere şi dependinţe, situat în comuna Stâlpeni, sat Stâlpeni str. XXX, bl. 4, sc. A, apt. 4, judeţul Argeş.
    Constată că reclamanta XXX este singurul moştenitor acceptant al succesiunii defunctei XXX, decedată la data de 27 aprilie 2021, pârâţii fiind străini de succesiune ca urmare a neacceptării succesiunii.
    Ia act că reclamantul a solicitat cheltuieli de judecată pe cale separată.
    Cu apel în termen de 30 de zile de la comunicare.
    Cererea de apel de va depune la XXX.
    În conformitate cu dispoziţiile art. 396 al. 2 Cod procedură civilă, pronunţarea hotărârii se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, azi 13 iulie 2023, prin mijlocirea grefei instanţei.
  2. Data: 6 iulie 2023Ora: 08:30
    Complet: C6 - civil
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 6 iulie 2023
    Tip solutie: Încheiere amânare ulterioară a pronunțării
    Data document: 6 iulie 2023
    Rezumat:
    Amână pronunţarea la data de 13 iulie 2023.
    Cu cale de atac odată cu fondul.
    În conformitate cu art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă pronunţarea hotărârii se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
    Pronunţată în şedinţă publică azi 06 iulie 2023.
  3. Data: 22 iunie 2023Ora: 08:30
    Complet: C6 - civil
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 22 iunie 2023
    Tip solutie: Încheiere amânare ulterioară a pronunțării
    Data document: 22 iunie 2023
    Rezumat:
    Amână pronunţarea la data de 06 iulie 2023.
    Cu cale de atac odată cu fondul. În conformitate cu art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă pronunţarea hotărârii se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
    Pronunţată în şedinţă publică azi 22 iunie 2023
  4. Data: 8 iunie 2023Ora: 08:30
    Complet: C6 - civil
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 8 iunie 2023
    Tip solutie: Încheiere amânare ulterioară a pronunțării
    Data document: 8 iunie 2023
    Rezumat:
    Amână pronunţarea la data de 22 iunie 2023.
    Cu cale de atac odată cu fondul.
    În conformitate cu disp. art. 396 al. 2 C.pr.civ., pronunţarea hotărârii se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, azi, 8 iunie 2023, prin mijlocirea grefei instanţei.
  5. Data: 25 mai 2023Ora: 08:30
    Complet: C6 - civil
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 25 mai 2023
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 25 mai 2023
    Rezumat:
    Amână pronunţarea la data de 8 iunie 2023.
    Cu cale de atac odată cu fondul.
    În conformitate cu art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă pronunţarea hotărârii se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
    Pronunţată în şedinţă publică azi XXX.
  6. Data: 9 martie 2023Ora: 08:30
    Complet: C6 - civil
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 9 martie 2023
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 9 martie 2023
    Rezumat:
    În conformitate cu dispoziţiile art. 131 Cod procedură civilă, constată că este competentă din punct de vedere general, material şi teritorial să judece prezenta cauză potrivit dispoziţiilor art. 94 pct. 1 lit. j, raportat la art. 118 Cod de XXX.
    În temeiul art. 238 Cod procedură civilă constată că durata necesară pentru cercetarea procesului, ţinând cont de împrejurările cauzei şi probele încuviinţate este de două luni.
    Încuviinţează pentru reclamantă probele solicitate, şi anume proba cu înscrisuri, proba cu interogatoriu administrat pârâţilor şi proba testimonială, în cadrul căreia va fi audiat un martor necitat pentru următorul termen de judecată.
    Pune în vedere pârâtelor prezente la acest termen de judecată să se prezinte la următorul termen de judecată în vederea administrării probei cu interogatoriu luat de reclamantă.
    Dispune citarea pârâţilor pentru următorul termen de judecată care nu au fost prezenţi la acest termen de judecată cu menţiunea „personal la interogatoriu”.
    Potrivit dispoziţiilor art. 254 Cod procedură civilă, constată că pârâţii sunt decăzuţi din dreptul de a mai solicita probe şi invoca excepţii, în afară de cele de ordine publică.
    Emite adresă către Biroul de XXX, în conformitate cu dispoziţiile art. 902 pct. 19 Cod civil privind notarea în cartea funciară a litigiului privitor la bunurile imobile menţionate în cererea de chemare în judecată.
    Amână judecarea cauzei la data de XXX, termen dat în cunoştinţă reclamantei şi pârâtelor XXX XXX, XXX, potrivit dispoziţiilor art. 229 Cod procedură civilă.
    Cu cale de atac odată cu fondul.
    Pronunţată în şedinţa publică de la 09 Martie 2023