Urmărește dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 10379/204/2024 înregistrat la Judecatoria Campina



Judecatoria Campina Adresa: strada 1 Decembrie 1918, nr. 14, cod 105600, Localitate: Campina, Județ: Prahova Telefon: 244333045, Fax: 244372222, E-mail: jud.campina@just.ro
Jurisprudență Judecatoria Campina


Informații Dosar nr. 10379/204/2024
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: ordin XXX protecţie
Data inregistrarii dosarului: 9 octombrie 2024 | Data ultimei modificari: 11 octombrie 2024
Părțile din dosar și calitatea acestora
Petent: G. G.
Intimat: R. C.
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 10379/204/2024Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria CAMPINAStadiu procesual: Fond
  1. Data: 11 octombrie 2024Ora: 09:00
    Complet: CIV 3 U - AM
    Solutie: Admite in parte cererea Pronuntata in data de 11 octombrie 2024
    Tip solutie: Hotararecameraconsiliu
    Numar document: XXX
    Data document: 11 octombrie 2024
    Rezumat:
    Admite în parte cererea având ca obiect emitere ordin XXX protecţie, formulată de către reclamanta XXX, în cont XXX.
    Emite prezentul ordin XXX protecţie împotriva pârâtului XXX, pentru o perioadă de o lună de la data pronunţării hotărârii, fără somaţie sau trecerea unui termen, în sensul că:
    - obligă pârâtul XXX, la păstrarea unei distan?e de 10 metri fa?ă de reclamanta XXX.
    - interzice pârâtului orice contact, inclusiv telefonic, prin corespondenţă sau în orice alt mod cu reclamanta XXX, cu excepţia situaţiilor în care se impune, potrivit legii, prezenţa concomitentă a părţilor în faţa unor instanţe de judecată sau a altor instituţii şi autorităţi publice (inclusiv în cadrul procedurilor desfăşurate de executorii judecătoreşti).
    Respinge în rest cererea, ca neîntemeiată.
    Măsurile se dispun pentru o perioadă de o lună de la data emiterii ordinului.
    Conform art. 12 alin. 5 din Legea nr. XXX, atrage atenţia pârâtului asupra faptului că, potrivit art. 18 alin. 1 din Legea nr. XXX, încălcarea oricăreia dintre măsurile dispuse prin prezentul ordin XXX protecţie constituie infracţiune.
    În temeiul art. 19 din Legea nr. XXX, prezentul ordin XXX protecţie este executoriu, fără somaţie şi fără trecerea vreunui termen, fiind obligatoriu şi pentru persoana protejată prin intermediul său, respectiv pentru reclamantă.
    În temeiul art. 23 alin. 2 din Legea nr. XXX, dispune punerea de îndată în executare a prezentului ordin XXX protecţie sub supravegherea poliţiei.
    Onorariul apărătorului din oficiu desemnat pentru reclamantă, - avocat XXX- în cuantum de 575 de lei, se avansează din fondurile XXX către XXX.
    Onorariul apărătorului din oficiu desemnat pentru pârât, avocat XXX în cuantum de 575 de lei, se avansează din fondurile XXX către XXX.
    În baza art. 23 alin. (1) din Legea nr. XXX, o copie a dispozitivului hotărârii se comunică, în maximum 5 ore de la momentul pronunţării hotărârii, structurilor XXX în a căror rază teritorială se află locuinţa victimei şi locuinţa pârâtului, precum şi XXX pentru XXX.
    Cu drept de apel în termen de 3 zile de la pronunţarea hotărârii, cererea urmând a se depune la XXX.
    Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei astăzi, XXX.
  2. Data: 10 octombrie 2024Ora: 14:00
    Complet: CIV 3 U
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 10 octombrie 2024
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 10 octombrie 2024
    Rezumat:
    Amână pronunţarea la XXX.