Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 2094/201/2022 înregistrat la Judecatoria Calafat



Judecatoria Calafat Adresa: Bulevardul Tudor Vladimirescu nr. 29, Localitate: Calafat, Județ: Dolj Telefon: 0251/ 231910, Fax: 0251/ 231962, E-mail: judecatoria.calafat@just.ro
Jurisprudență Judecatoria Calafat


Informații Dosar nr. 2094/201/2022
Stadiu procesual: Fond | Materie: Minori şi familie | Obiectul dosarului: pensie întreţinere
Data inregistrarii dosarului: 23 august 2022 | Data ultimei modificari: 8 noiembrie 2023
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: C. A. S.
Pârât: G. A. G.
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 2094/201/2022Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria CALAFATStadiu procesual: Fond
  1. Data: 3 februarie 2023Ora: 09:00
    Complet: C6
    Solutie: Admite in parte cererea Pronuntata in data de 3 februarie 2023
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 3 februarie 2023
    Rezumat:
    Admite în parte cererea de chemare în judecată formulată de reclamantul CERGĂ ANDREI-SILVIU, în cont XXX pârâta GRĂXXX, Dispune începând cu data de XXX modificarea obligaţiei stabilite în sarcina reclamantului prin intermediul intermediul sent. civ. nr. XXXătoriei Calafat, obligaţie constând în achitarea unei pensii de întreţinere lunare de 500 de lei pentru minorul Cergă Luca-Costinel, în sensul că începând cu data de XXX reclamantul va achita pârâtei pentru minorul Cergă Luca-Costinel o pensie lunară de întreţinere în cuantum de 25% din veniturile nete lunare cu caracter periodic pe care reclamantul le realizează, iar pentru perioadele în care nu realizează venituri sau acestea se situează sub cuantumul venitului minim net pe economie reclamantul va achita pârâtei pentru minor o pensie lunară de întreţinere în cuantum de 25% din venitului minim net lunar pe economie.
    Cu drept de apel în 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Calafat.
    Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, XXX.
  2. Data: 27 ianuarie 2023Ora: 09:00
    Complet: C6
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 27 ianuarie 2023
    Tip solutie: Încheiere amânare ulterioară a pronunțării
    Data document: 27 ianuarie 2023
    Rezumat:
    Amână pronuntarea la data de XXX urmând ca soluţia să fie pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
  3. Data: 13 ianuarie 2023Ora: 11:00
    Complet: C6
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 13 ianuarie 2023
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 13 ianuarie 2023
    Rezumat:
    Amână pronun?area la data de XXX, urmând ca soluţia să fie pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
✔ Urmărește dosar Ξ Printează