Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 293/200/2007 înregistrat la Judecatoria Buzau



Judecatoria Buzau Adresa: Municipiul Buzau, Bd. Nicolae Balcescu nr. 8, judetul Buzau, Localitate: Buzau, Județ: Buzau Telefon: 238719440, Fax: 238717962, E-mail: jud.buzau@just.ro
Jurisprudență Judecatoria Buzau


Informații Dosar nr. 293/200/2007
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: acţiune în constatare
Data inregistrarii dosarului: 12 ianuarie 2007 | Data ultimei modificari: 25 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: S. I.
Reclamant: S. M.
Pârât: X
Martor: X
Martor: B. L.
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 293/200/2007Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria BUZAUStadiu procesual: Fond
  1. Data: 14 mai 2007Ora: 09:00
    Complet: CC01
    Solutie: Soluţionare
    Rezumat:
    Admite acţiunea civilă având ca obiect acţiunea în constatare, formulată de reclamanţii XXX si XXX domiciliati în municipiul Buzau, str. XXX, nr. 4, judeţul Buzău, în cont XXX pârâta PRIMĂXXX, XXX, în consecinţă;Constată că reclamanţii au dobândit prin construire imobilul – casă de locuit, compus din parter si etaj, cu urmatoarea compartimentare: la parter-2 camere, bucatarie, baie, hol, casa scarii, iar la etaj-3 camere, bucatarie, hol, construcţie din chirpani de beton, cu fundatie de beton, acoperita cu tigla, în suprafaţă construită de 126,12 m.p. situată pe teritoriul municipiului Buzau, str. XXX, nr XXX, judeţul Buzău, cu următoarele vecinătăţi: N – XXX, S – XXX, V – XXX si Poduri, E-str. XXXă nu s-au solicitat cheltuieli de judecată.Dispune ca, dupa ramanerea irevocabila a prezentei hotarari, un exemplar sa fie comunicat si organului fiscal competent, in baza disp. art. 77 ind 1 C fiscal.Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare.Pronunţată în şedinţă publică din XXX.
  2. Data: 23 aprilie 2007Ora: 09:00
    Complet: CC01
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Amână cauza la data de XXXîn vederea administrării probatoriului testimonial cu martorii încuviinţaţi reclamantei ce urmează a fi citaţi la adresele indicate. Citarea pârâtei. Pronunţată în şedinţă publică din XXX.
  3. Data: 26 martie 2007Ora: 09:00
    Complet: CC01
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Amana cauza la data de XXX in vederea administrarii probatoriului cu martori incuviintat reclamantilor. Reclamantii sa depuna lista martorilor in termen de 5 zile de la incuviintare, sub pedeapsa decaderii din proba. Pronuntata in sedinta publica din XXX.
  4. Data: 26 februarie 2007Ora: 09:00
    Complet: CC01
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Amana cauza la data de XXX pentru cand reclamantii vor achita taxa de timbru in cuantum de XXX sub sanctiunea anularii cererii ca insuficient timbrata. Citarea reclamantei cu copia intampinarii si a paratei. Pronuntata in sedinta publica.
  5. Data: 5 februarie 2007Ora: 09:00
    Complet: CC01
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Amână cauza la data de XXX pentru când reclamanţii vor achita taxa de timbru la valoarea imobilului. Citarea paratei cu menţiunea de a depune precizări cu privire la stadiul procesului.
✔ Urmărește dosar Ξ Printează