Dosar nr. 9522/193/2006 înregistrat la Judecatoria Botosani
Informații Dosar nr. 9522/193/2006
Stadiu procesual: Fond | Materie: Minori şi familie | Obiectul dosarului: divorţ
Data inregistrarii dosarului: 29 noiembrie 2006 | Data ultimei modificari: 3 iunie 2013
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: M. V. C.
Pârât: M. D.
Autoritate tutelară: X
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 9522/193/2006Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria BOTOSANIStadiu procesual: Fond
- Data: 21 martie 2007Ora: 8:30Complet: CC14Solutie: Admis fondRezumat:
Admite cererea.
Declară desfăcută căsătoria părţilor încheiată la data de XXX şi înregistrată în Registrul Stării civile a com. Vârfu Câmpului, jud. Botoşani sub nr. XXXârâtului.
Încredinţează spre creştere şi educare reclamantei pe minorii XXX născut la data de XXX, Marc Dănuţ născut la data de XXXşi XXX carmen născută la data de XXX.
Obligă pârâtul să plătească reclamantei cu titlu de pensie de întreţinere pentru minorii: marc Alexndru născut la XXX, Marc Dănuţ născut la XXX şi XXX născută la XXX suma de XXX lunar câte XXX pentru fiecare dintre minori, de la data introducerii acţiunii, XXX şi până la majoratul acestora.
Ia act că nu s-au solicitat cheltuieli de judecată.
Dispune ca după rămânerea definitivă a hotărârii reclamanta să revină la numele avut anterior căsătoriei, respectiv: "Andronic".
Cu drept de apel
Pronunţată în şedinţă publică. - Data: 23 februarie 2007Ora: 8:30Complet: CC14Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
Având în vedere proba testimonială solicitată de reclamantă, instanţa o admite, considerând-o utilă cauzei, în temeiul art. 167 Cod proc. civilă, şi dispune acordarea unui nou termen de judecată pentru când se va cita pârâtul şi autoritatea tutelară, şi - Data: 7 februarie 2007Ora: 8:30Complet: CC14Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
Având în vedere relaţiile de la S.C.P.E.P. Botoşani prin care se comunică faptul că pârâtul XXX ar e viză de reşedinţă în mun. Arad, str. XXX, instanţa dispune citarea acestuia la adresa XXX, şi
Faţă de lipsa relaţiilor de la Primăria com. Vârfu Câmpului, jud. Botoşani, cu priuvire la efectuarea unei anchete sociale la domiciliul XXX, instanţa dispune a se reveni cu adresă (f. 13 ds.), şi acordă un nou termen de judecată pentru când se va audia şi minorul XXX. - Data: 15 ianuarie 2007Ora: 8:30Complet: CC14Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
pentru a se face adresă la XXX. să ne comunice relaţii cu privire la pârât,