Dosar nr. 429/188/2008 înregistrat la Judecatoria Bicaz
Informații Dosar nr. 429/188/2008
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: fond funciar PLÂNGERE L A LG.XXX
Data inregistrarii dosarului: 12 februarie 2008 | Data ultimei modificari: 3 iunie 2013
Părțile din dosar și calitatea acestora
Petent: X
Intimat: X
Intimat: X
Petent: X
Intervenient în nume propriu: C. E.
Intervenient în nume propriu: F. M.
Intervenient în nume propriu: C. E.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 429/188/2008Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria BICAZStadiu procesual: Fond
- Data: 3 martie 2009Ora: 9:00Complet: Cff-2Solutie: SoluţionareRezumat:
Admite acţiunea reconstituie 4 ha pădure. - Data: 10 februarie 2009Ora: 9:00Complet: Cff-2Solutie: AmânatRezumat:
Pentru completarea probatoriului. - Data: 9 decembrie 2008Ora: 9:00Complet: Cff-2Solutie: AmânatRezumat:
pentru a se emiteadresă numireexpert desemnat Gafiţa Chiruţă Gheorghe, pentru a se aduce la cunoştinţă BETC înlocuire expert Rugină Vasile, amână judecata cauzei la datade XXX, ora 9,00 - Data: 7 octombrie 2008Ora: 9:00Complet: Cff-2Solutie: AmânatRezumat:
Pentru a se reveni cu adresă la expert va acorda un nou termen de judecată. Pentru considerentele de preced,,
D I S P U N E:
Acordă un nou termen de judecată la data de XXX, ora 9,00 pentru cînd petentul Lazăr Dumitru şi intervenienţii primesc termenul în cunoştinţă;
- se vor cita intimatele ÅŸi petenta XXX;
- se va reveni cu adresă la expert.
Pronunţată în şedinţă publică, azi, XXX. - Data: 2 iulie 2008Ora: 9:00Complet: CvSolutie: AmânatRezumat:
Amână judecarea cauzei la data de XXX, ora 9,00 pentru efectuarea expertizei silvice. - Data: 20 mai 2008Ora: 9:00Complet: Cff-2Solutie: AmânatRezumat:
În temeiul art. 167 alin. 1 Cod procedură civilă, apreciind că probele solicitate sunt legale, pertinente şi concludente pentru justa soluţionare a cauzei, le va încuviinţa aşa cum au fost solicitate. În vederea administrării probelor şi pentru a se cita în cauză în calitate de petentă şi numita Păştinaru Veronica,
D I S P U N E:
Introduce în cauză în calitate de petentă pe numita Păştinaru Veronica.
Încuviinţează efectuarea unei expertize tehnice în silvicultură privind terenul a cărui reconstituire se cere, avînd ca obiective:
1. identificarea terenului,
2. întocmirea schiţei,
3. stabilirea categoriei de folosinţă actuale,
4. vîrsta medie a pădurii,
5. stabilirea deţinătorului actual, a persoanei de la care a fost preluat terenul în amenajament silvic pe baza datelor existente la XXX,
6. să se precizeze dacă terenul este liber şi poate fi restituit în natură.
Se solicită expertului coordonator o listă cu trei experţi în specialitatea silvicultură.
Stabileşte onorariu provizoriu pentru expertiză în cuantum de XXX, achitat de petent.
Desemnează expert în persoana domnului inginer Rugină Vasile.
Acordă un nou termen de judecată la data de XXX, ora 9,00 pentru cînd se vor cita intimatele şi petenta nou introdusă în cauză, se va emite adresă BETC pentru comunicarea listei cu experţii în silvicultură, se va emite adresă de numire expertului desemnat.
Pronunţată în şedinţă publică, azi, XXX. - Data: 25 martie 2008Ora: 9:00Complet: Cff-2Solutie: AmânatRezumat:
Apreciind cererea procuratorului petentului ca fiind legală şi întemeiată (întrucît aceasta este prima zi de înfăţişare) în temeiul art. 118 alin. 3 teza a XXX procedură civilă o încuviinţează şi va acorda un nou termen de judecată. Pentru considerentele ce preced,
D I S P U N E:
Acordă un nou termen de judecată la data de XXX, ora 9,00 pentru cînd se vor cita părţile.
Pronunţată în şedinţă publică, azi, XXX.