Dosar nr. 133/188/2021 înregistrat la Judecatoria Bicaz
Informații Dosar nr. 133/188/2021
Stadiu procesual: Fond | Materie: Minori şi familie | Obiectul dosarului: exercitarea autorităţii părinteşti
Data inregistrarii dosarului: 27 ianuarie 2021 | Data ultimei modificari: 31 mai 2021
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: X
Pârât: A. S.
Pârât: A. S. l. a. T. A.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 133/188/2021Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria BICAZStadiu procesual: Fond
- Data: 21 mai 2021Ora: 9:30Complet: C-5-amânăriSolutie: Admite cererea Pronuntata in data de 21 mai 2021Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 21 mai 2021Rezumat:
Ia act de renunţarea la judecată a cererii formulate de reclamanta-pârâtă XXX Mădălina, în cont XXX pârâtul-reclamant XXX, având ca obiect exercitare autoritate părintească şi majorare pensie întreţinere.
Admite cererea reconven?ională.
Încuviinţează următorul program de legături personale cu minorii XXX Ştefan (cnp...)şi XXX (cnp...), în favoarea tatălui:
- În anii pari, de ziua de naştere a copiilor, în primul şi al treilea weekend din lună- de sâmbătă ora 11 până duminică ora 18; cu ocazia sărbătorilor Pascale- în prima zi; cu ocazia vacanţei de vară- în primul şi al treilea weekend iar în săptămâna a doua şi a patra- două zile în timpul săptămânii respectiv marţi şi joi de la ora 10 la ora 19; cu ocazia vacanţei de iarnă- a doua zi de Crăciun şi ultima săptămână din vacanţă;
- În anii impari, al doilea şi al patrulea weekend din lună, de sâmbătă ora 11 până duminică ora 18; cu ocazia sărbătorilor Pascale- în a doua zi; cu ocazia vacanţei de vară- al doilea şi al patrulea weekend iar în prima şi a treia săptămână în cursul săptămânii – zilele de marţi şi joi, de la ora 10 la ora 19; cu ocazia vacanţei de iarnă- prima zi de Crăciun şi prima săptămână din vacanţă.
Obligă reclamanta-pârâtă la plata către pârâtul-reclamant a sumei de XXX cu titlu de cheltuieli de judecată
Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare.
Cererea de apel se va depune la Judecătoria Bicaz.
PronunÅ£area hotărârii se face prin punerea soluÅ£iei la dispoziÅ£ia părÅ£ilor prin mijlocirea grefei instanÅ£ei, astăzi, XXX - Data: 19 mai 2021Ora: 09:30Complet: C-5Solutie: Amână pronunÅ£area Pronuntata in data de 19 mai 2021Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 19 mai 2021Rezumat:
la data de XXX. - Data: 5 mai 2021Ora: 09:30Complet: C-5Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 5 mai 2021Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 5 mai 2021Rezumat:
Faţă de cererea de amânare formulată - Data: 21 aprilie 2021Ora: 12:00Complet: C-5Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 21 aprilie 2021Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 21 aprilie 2021Rezumat:
pentru citarea reclamantei cu menţiunea dacă este de acord cu autoritatea părintească în comun.