Dosar nr. 98/189/2007 înregistrat la Judecatoria Barlad
Informații Dosar nr. 98/189/2007
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: contestaţie la executare
Data inregistrarii dosarului: 11 ianuarie 2007 | Data ultimei modificari: 25 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Contestator: S. M.
Intimat: S. I.
Creditor: H. V.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 98/189/2007Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria BARLADStadiu procesual: Fond
- Data: 7 noiembrie 2007Ora: 08:30Complet: Complet 3 PenalSolutie: SoluţionareRezumat:
Admite contestaţia la executare împotriva executării în dosarul XXX executare nr. XXXătoresc XXX din Bârlad, formulată de cont XXX.Admite cererea pentru partaj bunuri comune, formulată de cont XXX.Stabileşte că soţii au dobândit în timpul căsătoriei următoarele bunuri: un imobil compus dintr-o casă de locuit situată în sat şi comuna Banca, jud.Vaslui, format dintr-o casă principală compusă din două camere de locuit, o sală şi un chiler, o casă secundară compusă din două camere,marchiză şi beci la subsol şi anexe gospodăreşti compuse din două coşere pentru porumb, grajd saivan, coteţe pentru păsări şi un beci, precum şi suprafaţa de teren de 1500 mp aferent casei de locuit, cu destinaţia curţi - construcţii intravilan, imobil în valoare totală de XXX.Stabileşte că soţii au următoarea contribuţie la dobândirea bunurilor comune descrise mai sus: SM are o cotă de 95%, iar SI o cotă de 5%.Dispune împărţirea bunurilor comune.Atribuie cont XXXîn proprietate imobilul compus dintr-o casă de locuit situată în sat şi comuna Banca, jud.Vaslui, format dintr-o casă principală compusă din două camere de locuit, o sală şi un chiler, o casă secundară compusă din două camere,marchiză şi beci la subsol şi anexe gospodăreşti compuse din două coşere pentru porumb, grajd saivan, coteţe pentru păsări şi un beci, precum şi suprafaţa de teren de 1500 mp aferent casei de locuit, cu destinaţia curţi - construcţii intravilan, imobil în valoare totală de XXX.
Obligă cont XXX să plătească intimatului suma de XXX cu titlu de sultă.Anulează următoarele forme de executare întocmite de executorul judecătoresc XXX din Bârlad din dosar XXX executare nr. XXX: somaţia de plată nr. XXX, procesul - verbal din XXX, procesul verbal din XXX, publicaţia de vânzare imobiliară din 14 decembrie 2006. Dispune încetarea executării însăşi pornită în dosarul XXX executare nr. XXXătoresc XXX din Bârlad. Dispune eliberarea sumei de XXX reprezentând cauţiunea achitată în dosarul nr. XXXătoriei Bârlad conform chitanţei nr. XXXă de XXX Bârlad şi a sumei de XXX reprezentând cauţiune achitată în dosarul nr. XXXătoriei Bârlad conform chitanţei nr. XXXă de XXX Bârlad de XXX Bârlad cont XXXîncepând cu data rămânerii definitive a hotărârii.Obligă intimatul să plătească cont XXX.XXX reprezentând cheltuieli de judecată. - Data: 24 octombrie 2007Ora: 08:30Complet: Complet 3 PenalSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Amanare pentru ca diferenta de onorariu expertiza in cuantum de XXX sa fie achitata de cont XXX. - Data: 10 octombrie 2007Ora: 08:30Complet: Complet 3 PenalSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Amanare la solicitarea domnului expert si in vederea inlocuirii martorului incuviintat de instanta. - Data: 26 septembrie 2007Ora: 08:30Complet: Complet 3 PenalSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Amanare in vederea administrarii probelor. - Data: 12 septembrie 2007Ora: 08:30Complet: Complet 3 PenalSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Amanare pentru achitarea onorariului de expertiza, intrucat din eroare a fost achitata suma ca fiind diferenta cautiune. - Data: 20 iunie 2007Ora: 08:30Complet: Complet 3 PenalSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Amanare in vederea comunicarii executorului judecatoresc a incheierii de suspendare a executarii silite. - Data: 6 iunie 2007Ora: 08:30Complet: Complet 3 PenalSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Amanare in vederea emiterii unei adrese catre cont XXX. - Data: 16 mai 2007Ora: 08:30Complet: Complet 4 CivilSolutie: AmânatRezumat:
Fata de plecarea Presedintelui completului de judecata Hagiu D. - delegat la XXX, cauza se redistribuie. - Data: 2 mai 2007Ora: 08:30Complet: Complet 4 CivilSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Amână judecarea cauzei şi acordă un ultim termen pentru când cont XXX diferenţa cauţiunii în sumă de XXX.Incuviintează probele solicitate de apărătorul cont XXX. - Data: 18 aprilie 2007Ora: 08:30Complet: Complet 4 CivilSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Amână judecarea cauzei pentru a se repeta procedura de citare cu creditorul şi intimatul şi a se reveni cu adresă la relaţii. - Data: 4 aprilie 2007Ora: 08:30Complet: Complet 4 CivilSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Amână judecarea cauzei pentru a se repeta procedura de citare cu creditorul şi intimatul şi a se reveni cu adresă la XXX. - Data: 21 martie 2007Ora: 08:30Complet: Complet 4 CivilSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Amână judecarea cauzei pentru a se solicita de la XXXă ne ănainteze dosarul nr. XXXîn recurs. - Data: 7 martie 2007Ora: 08:30Complet: Complet 4 CivilSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Amână judecarea cauzei pentru a sosi dosarul nr. XXXă în recurs la tribunalul Vaslui. - Data: 7 februarie 2007Ora: 08:30Complet: Complet 4 CivilSolutie: AmânatRezumat:
Amână judecarea cauzei pentru ataşarea dosarul XXX nr. XXXătoriei Bârlad şi ataşarea dosarul XXX de executare nr. XXXîn cauză în calitate de creditor a numitului XXX conf.art.75 Cod civil.