Dosar nr. 4578/183/2025 înregistrat la Judecatoria Bailesti
Informații Dosar nr. 4578/183/2025
Stadiu procesual: Fond | Materie: Minori şi familie | Obiectul dosarului: ordonanţă preşedinţială
Data inregistrarii dosarului: 15 septembrie 2025 | Data ultimei modificari: 31 octombrie 2025
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: M. D. F.
Pârât: M. J. M.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 4578/183/2025Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria BAILESTIStadiu procesual: Fond
- Data: 30 octombrie 2025Ora: 09:00Complet: C2Solutie: Admite in parte cererea Pronuntata in data de 30 octombrie 2025Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 30 octombrie 2025Rezumat:
Admite în parte cererea de ordonanţă preşedinţială. Admite cererea reconvenţională.
Stabileşte locuinţa provizorie a minorilor M.A.S, M.A.S şi M.N.S la tatăl reclamant.
Dispune exercitarea în comun a autorităţii părinteşti cu privire la minori pînă la soluţionarea definitivă a acţiunii de divorţ.
Dispune obligarea provizorie a pîrîtei la o pensie lunară de întreţinere de cîte XXX pentru fiecare minor, începînd cu data introducerii cererii şi pînă la soluţionarea definitivă a acţiunii de divorţ.
Obligă reclamantul să permită pîrîtei să aibă legături personale cu minorii de două ori pe lună, în a doua şi a patra săptămînă începînd de vineri ora 16.00 şi pînă duminică ora 16.00 la domiciliul XXX,; în timpul vacanţei de iarnă, în ziua de Crăciun şi două zile după Crăciun în anii pari la domiciliul XXX, în ziua Paştelui şi două zile după Paşte în anii impari la domiciliul XXX ere a minorilor 3 h în domiciliul XXX.
Compensează cheltuielile de judecată.
Sentinţă cu apel în termen de 5 zile de la pronunţare.
Pronunţată azi, XXX prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei. - Data: 16 octombrie 2025Ora: 09:30Complet: C2Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 16 octombrie 2025Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 16 octombrie 2025Rezumat:
În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de XXX.