Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 212/183/2021 înregistrat la Judecatoria Bailesti



Judecatoria Bailesti Adresa: strada Victoriei nr. 46, Localitate: Bailesti, Județ: Dolj Telefon: 0251/311717, Fax: 0251/ 312457, E-mail: judecatoria.bailesti@just.ro
Jurisprudență Judecatoria Bailesti


Informații Dosar nr. 212/183/2021
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: lovirea sau alte violenţe (art.193 NCP)
Data inregistrarii dosarului: 21 ianuarie 2021 | Data ultimei modificari: 11 iunie 2021
Părțile din dosar și calitatea acestora
Inculpat: X
Inculpat: D. M. I.
Parte vătămată: V. Å.
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 212/183/2021Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria BAILESTIStadiu procesual: Fond
  1. Data: 11 iunie 2021Ora: 08:30
    Complet: C3
    Solutie: Condamnare fără acord de recunoaştere Pronuntata in data de 11 iunie 2021
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 11 iunie 2021
    Rezumat:
    In baza art. 193 alin.1 Cod penal cu aplicarea art. 396 alin. 2 Cod pr. pen condamnă pe inculpatul Gaiţă Marin, la 7 luni închisoare pentru infracţiunea de lovire sau alte violenţe.
    In baza art. 193 alin.1 Cod penal cu aplicarea art. 396 alin. 2 Cod pr. pen condamnă pe inculpatul XXX la 7 luni închisoare pentru infracţiunea de lovire sau alte violenţe.
    În baza art. 91 alin. 1 Cod penal dispune suspendarea executării pedepsei închisorii sub supraveghere pentru ambii inculpaţi.
    ÃŽn baza art. 92 Cod penal stabileÅŸte termen de supraveghere pentru fiecare inculpat de 2 ani.
    În baza art. 93 alin. 1 Cod penal obligă pe inculpaţi ca pe durata termenului de supraveghere să respecte următoarele măsuri de supraveghere:
    a) să se prezinte la Serviciul de Probaţiune Dolj, la datele fixate de acesta;
    b) să primească vizitele consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa;
    c) să anunţe, în prealabil, schimbarea locuinţei şi orice deplasare care depăşeşte 5 zile;
    d) să comunice schimbarea locului de muncă;
    e) să comunice informaţii şi documente de natură a permite cont XXX existenţă.
    În baza art. 93 alin. 2 lit. b Cod penal impune inculpaţilor obligaţia de a frecventa unul sau mai multe programe de reintegrare socială derulate de către serviciul de probaţiune sau organizate în colaborare cu instituţii din comunitate.
    În baza art. 93 alin. 3 Cod. penal pe parcursul termenului de supraveghere inculpaţii vor presta fiecare cîte 90 de zile muncă neremunerată în folosul comunităţii la Primăria comunei Cioroiaşi, jud. Dolj sau în altă instituţie desemnată de Serviciul de Probaţiune Dolj.
    În baza art. 91 alin. 4 C. pen. atrage atenţia inculpaţilor asupra consecinţelor prev. de art. 96 C. pen. cu privire la revocarea suspendării executării pedepsei sub supraveghere.
    În baza art.274 alin. 1 Cod. pr. pen. obligă pe fiecare inculpat la cîte XXX cheltuieli judiciare statului.
    Sentinţă cu apel în termen de 10 zile de la comunicare.
    Pronunţată la XXX prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, a persoanei vătămate şi a procurorului prin mijlocirea grefei instanţei.
  2. Data: 8 iunie 2021Ora: 08:30
    Complet: C3
    Solutie: ÃŽncheiere Pronuntata in data de 8 iunie 2021
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 8 iunie 2021
    Rezumat:
    În temeiul art. 391 al. 2 Cod pr. pen. modificat prin XXX, deliberarea ?i pronun?area se vor face la XXX prin punerea solu?iei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.
  3. Data: 4 mai 2021Ora: 10:00
    Complet: C3
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 4 mai 2021
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 4 mai 2021
    Rezumat:
    pentru administrarea probatoriului.
✔ Urmărește dosar Ξ Printează