Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 151/183/2006 înregistrat la Judecatoria Bailesti



Judecatoria Bailesti Adresa: strada Victoriei nr. 46, Localitate: Bailesti, Județ: Dolj Telefon: 0251/311717, Fax: 0251/ 312457, E-mail: judecatoria.bailesti@just.ro
Jurisprudență Judecatoria Bailesti


Informații Dosar nr. 151/183/2006
Stadiu procesual: Recurs | Materie: Civil | Obiectul dosarului: succesiune
Data inregistrarii dosarului: 7 decembrie 2007 | Data ultimei modificari: 28 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Recurent reclamant: L. I.
Recurent reclamant: L. E.
Intimat pârât: O. E.
Reclamant: L. E.
Reclamant: L. I.
Pârât: O. E.
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 151/183/2006Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul DOLJStadiu procesual: Recurs
  1. Data: 25 ianuarie 2008Ora: 09:00
    Complet: C6R
    Solutie: Dispus rejudecarea
    Rezumat:
    admite recursul.
    casează I.A.P. şi sentinţa civilă şi trimite cauza spre soluţionare la aceeaşi instanţă.
    irevocabilă.
Sedinte la Judecătoria BAILESTIStadiu procesual: Fond
  1. Data: 29 noiembrie 2007Ora: 08:30
    Complet: C6
    Solutie: Soluţionare
    Rezumat:
    eroare,solutionat la data de XXX
  2. Data: 29 octombrie 2007Ora: 08:30
    Complet: C6
    Solutie: Soluţionare
    Rezumat:
    Admite în parte actiunea.
    Omologhează rapoartele de expertiză tehnică în specialitaţile constructii şi topografie în variantele l de lotizare.
    Cu recurs.
  3. Data: 25 octombrie 2007Ora: 08:30
    Complet: C6
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    amână pronuntarea la 29 octombrie 2007
  4. Data: 4 octombrie 2007Ora: 08:30
    Complet: C6
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    S-a acordat termen pentru lipsa raportului de expertiză întocmit de expert Pătru XXX, urmând ca acesta să fie amendat cu suma de XXX, conform art. 108 c.p.civ.
  5. Data: 6 septembrie 2007Ora: 08:30
    Complet: C6
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    lipsa rapoartelor de expertize.
    Se va repeta adresele catre expertii XXX şi Pătru XXX.
  6. Data: 28 iunie 2007Ora: 08:30
    Complet: C6
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    pentru a achita diferenta de onorariu expert de XXX pârâta XXX
  7. Data: 7 iunie 2007Ora: 08:30
    Complet: C6
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    pentru lipsa rapoartelor de expertiză. şi că expertul Geică Ion solicită înlocuierea cu un alt expert cu motivaţia căXXX Craiova si că sarcinile de serviciu îi impun delegarea în Târgu jiu,jud. Gorj.
  8. Data: 17 mai 2007Ora: 08:30
    Complet: C6
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    lipsa raport XXXă,precum si înlocuirea expertului XXX la cererea acestuia cu expert Geică Ion în constructii.Se va repeta adresă către expertul XXX pentru a depune raportul XXX expertiză si adresă la expertul ales Geică Ion.. pentru a efectua expertiza în domeniul constructii.
  9. Data: 26 aprilie 2007Ora: 08:30
    Complet: C6
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    pentru a se face adresa XXX
  10. Data: 10 aprilie 2007Ora: 08:30
    Complet: C6
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    pentru a se face adrsa la BLET de pe lângă XXX în vederea comunicării listei cu experti
  11. Data: 20 martie 2007Ora: 08:30
    Complet: C6
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Dosar: XXX/XXX excepţia neacceptarii succesiunii de catre parata ca neintemeiata.
    Admite în parte şi în principiu acţiunea civilă de partaj privind pe reclamanţii XXX şi XXX, domiciliaţi in com. Negoi,jud. Dolj şi parata XXX domiciliata in mun. Tg. Jiu,str. XXX,bl.18, sc.1,ap.5, jud. Gorj.
    Constata deschisa succesiunea defunctului XXX la 26.mai 2006, iar ca moştenitori legali pe XXX soţie supravieţuitoare, pe XXX – fiu si pe XXX –fiica.
    Constata ca autorul a realizat impreuna cu soţia supravieţuitoare XXX urmatoarele bunuri: o casa cu 4 camere, hol şi pivniţa din caramida arsa acoperita cu ţigla, un grajd de chirpici acoperit cu ţigla,pătul si magazie din scandura acoperite cu placi de azbociment şi un gard de ciment.
    Constata in masa succesorala a autorului XXX din casă cu 4 camere, hol si pivniţă din caramida arsa acoperita cu ţigla, un grajd din chirpici acoperit cu ţigla,pătul si magazie din scandura acoperite cu ţigla, un coteţ din scandura acoperit cu placi de azbociment şi un gard de ciment, precum si urmatoarele bunuri: 7 ha şi 2700 mp teren extravilan situat pe raza comunei Negoi, conf. T.P. nr. XXX, teren intravilan in suprafata de 1000 mp aferent curtii, un şifonier, 3 paturi,un frigider, un tv.alb negru defect,un cal,2 butoaie de 700 l şi 600 l,o putina de 500 l,7 damigene de 50 l şi un porc.
    Constata dreptul soÅ£iei supravieÅ£uitoare de ¼ din masa succesorala, iar restul se imparte in mod egal intre cei 2 fii.
    Constata ca pasiv succesoral suma de XXX cheltuieli de inmormantare efectuate de reclamantul XXX ÅŸi XXX cheltuieli efectuate de acelaÅŸi reclamant reprezentand pomeniri ulterioare.
    Dispune ca acest pasiv sa fie suportat de fiecare moştenitor legal proporţional cu cota ce îi revine din activ
    Dispune ieÅŸirea din indiviziune
    Încuviinţeaza expertiza tehnica in ramura construcţii cu onorariu de XXX şi în ramura topografie – cadastru cu un onorariu de XXX pentru evaluare şi lotizare.
    Onorariile pentru expertiza vor fi suportate astfel: XXX in sarcina reclamantilor si XXX in sarcina paratei.
    Fixează termen pentru judecarea fondului la 10 aprilie 2007.
    Încheiere cu recurs odată cu fondul.
    Pronunţată în şedinţa publică din 20 martie 2007.
  12. Data: 27 februarie 2007Ora: 08:30
    Complet: C6
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    pentru ca pârâta să.şi precizeze actiunea
  13. Data: 6 februarie 2007Ora: 08:30
    Complet: C6
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    pentru a depune proba şi cu acte solictate si admise în sedinţa publică din data de XXX.
  14. Data: 16 ianuarie 2007Ora: 08:30
    Complet: C6
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    pentru lipsa pârâtei XXX si citarea martorilor propusi de reclamanti
  15. Data: 12 decembrie 2006Ora: 08:30
    Complet: C6
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    cerere de amânare
✔ Urmărește dosar Ξ Printează