Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 212/182/2026 înregistrat la Judecatoria Baia Mare



Judecatoria Baia Mare Adresa: B-dul Republicii nr. 2A RO-430264 Baia Mare, Localitate: Baia Mare, Județ: Maramures Telefon: (+4)0262-2182(35-38), Fax: (+4)0262-218244, E-mail: jud-baiamare@just.ro
Jurisprudență Judecatoria Baia Mare


Informații Dosar nr. 212/182/2026
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: furtul (art.228 NCP)
Data inregistrarii dosarului: 14 ianuarie 2026 | Data ultimei modificari: 30 martie 2026
Părțile din dosar și calitatea acestora
Inculpat: P. G. R.
Parte vătămată: D. E. E. R. S. P. R. N. F.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 212/182/2026Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria BAIAMAREStadiu procesual: Fond
  1. Data: 30 martie 2026Ora: 08:30
    Complet: CPF nr.3 Penal (arestati,minori,coruptie)
    Solutie: Condamnare fără acord de recunoaştere Pronuntata in data de 30 martie 2026
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 30 martie 2026
    Rezumat:
    În baza art. 396 alin. (1), (4), (10) Cod de procedură penală condamnă inculpatul XXX,..... la pedeapsa de 4 luni închisoare pentru săvâr?irea infrac?iunii de complicitate la furt, prev. de art. 48 alin. (1) rap. la art. 228 alin. (1) şi (3) C. pen.
    În baza art. 91 din Codul penal dispune suspendarea executării pedepsei sub supraveghere şi stabileşte un termen de supraveghere de 2 ani, conform dispoziţiilor art. 92 din Codul penal.
    În baza art. 93 alin. (1) din Codul penal obligă inculpatul ca pe durata termenului de supraveghere să respecte următoarele măsuri de supraveghere:
    a) să se prezinte la Serviciul de XXX?, la datele fixate de acesta;
    b) să primească vizitele consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa;
    c) să anunţe, în prealabil, schimbarea locuinţei şi orice deplasare care depăşeşte 5 zile;
    d) să comunice schimbarea locului de muncă;
    e) să comunice informaţii şi documente de natură a permite cont XXX existenţă.
    În baza art. 93 alin. (2) lit. b) din Codul penal, impune inculpatului să execute următoarea obligaţie: să frecventeze un program de reintegrare socială derulat de către serviciul de probaţiune sau organizat în colaborare cu instituţii din comunitate.
    În baza art. 93 alin. (3) din Codul penal, pe parcursul termenului de supraveghere, inculpatul va presta o muncă neremunerată în folosul comunităţii în cadrul XXX sau XXX?ene ”XXX” XXX pe o perioadă de 60 zile.
    În baza art. 91 alin. (4) din Codul penal atrage atenţia inculpatului asupra dispoziţiilor art. 96 din Codul penal.
    XXX., cu sediul în...., nu s-a constituit parte civilă în procesul penal.
    În baza art. 274 alin. (1) C. proc. pen. obligă pe inculpatul la plata sumei de XXX cu titlu de cheltuieli judiciare către stat din care XXX cheltuieli judiciare în cursul urmăririi penale.
    Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicarea hotărârii.
    Pronunţată azi, XXX, prin punerea la dispoziţia părţilor şi a procurorului, prin mijlocirea grefei instanţei.
  2. Data: 17 martie 2026Ora: 9:00
    Complet: CPF nr.3 Penal (arestati,minori,coruptie)
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 17 martie 2026
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 17 martie 2026
    Rezumat:
    Amână pronunţarea în cauză la data de XXX.