Dosar nr. 23626/55/2025 înregistrat la Judecatoria Arad
Informații Dosar nr. 23626/55/2025
Stadiu procesual: Fond | Materie: Litigii cu profesioniştii | Obiectul dosarului: validare poprire DS.EX. XXX
Data inregistrarii dosarului: 19 decembrie 2025 | Data ultimei modificari: 26 martie 2026
Părțile din dosar și calitatea acestora
Terţ poprit: M. C. S.
Creditor: I. L.
Debitor: B. N. A.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 23626/55/2025Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria ARADStadiu procesual: Fond
- Data: 26 martie 2026Ora: 09:00Complet: C21-2026Solutie: Admite in parte cererea Pronuntata in data de 26 martie 2026Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 26 martie 2026Rezumat:
Admite în parte cererea de validare a popririi.
Validează în parte măsura popririi înfiinţate de către petent prin adresa XXX. XXX, pentru sumele datorate de terţul poprit debitorului în perioada XXX.11.2025.
Obligă terţul poprit la plata către creditoare, pentru perioada XXX.11.2025, a XXX din venitul net lunar realizat de debitor în cadrul societăţii, venit deja scadent sau care va deveni scadent în viitor, în acest din urmă caz validarea urmând a produce efecte de la data la care sumele devin scadente, până la concurenţa sumei de XXX.
Respinge în rest, ca neîntemeiată, cererea de validare a popririi.
Obligă terţul poprit să plătească petentului suma de XXX, cu titlu de cheltuieli de judecată constând în taxa de timbru.
Cu drept de apel, în termen de 5 zile de la comunicare, care se depune la XXX.
Pronunţată astăzi, XXX, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.