Dosar nr. 4502/176/2023 înregistrat la Judecatoria Alba Iulia
Informații Dosar nr. 4502/176/2023
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: cerere de valoare redusă
Data inregistrarii dosarului: 16 iunie 2023 | Data ultimei modificari: 23 aprilie 2024
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: R. R. S. C. S. P. A.
Pârât: T. E. M.
Pârât: B. f. T. E. M.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 4502/176/2023Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria ALBAIULIAStadiu procesual: Fond
- Data: 22 martie 2024Ora: 09:00Complet: C VIIISolutie: Admite in parte cererea Pronuntata in data de 22 martie 2024Tip solutie: HotararecameraconsiliuNumar document: XXXData document: 22 martie 2024Rezumat:
Admite în parte cererea de valoare redusă formulatăXXX., CUI...,..., cu sediul în..., sector..., str. XXX, nr. XXX,..., Faza..., cu sediul procesual ales în..., Clădirea..., str. XXX, nr. XXX, jud.... în cont XXX pârâta BOBAR (fostă TRIFA) ELISABETA-MARCELA, CNP..., domiciliată în..., str. XXX, nr. XXX, bl. XXX, ap. XXX, jud.....
Respinge cererea de obligare a pârâtei la plata către reclamantă a sumei de XXX cu titlu de debit, ca rămasă fără obiect.
Obligă pârâta la plata către reclamantă a penalită?ilor de întârziere în cuantum de 0,2%/ zi de întârziere, calculate începând cu cea de-a zecea zi a lunii următoare scadenţei înscrise pe fiecare factură şi până la data de XXX, data achitării debitului restant.
Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de XXX cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru.
Executorie.
Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicarea hotărârii.
Cererea de apel se depune la Judecătoria XXX.
PronunÅ£ată prin punerea soluÅ£iei la dispoziÅ£ia părÅ£ilor prin intermediul grefei instanÅ£ei astăzi, XXX. - Data: 12 ianuarie 2024Ora: 09:00Complet: C VIIISolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 12 ianuarie 2024Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 12 ianuarie 2024Rezumat:
Având în vedere Hotărârea Nr. XXX a Adunării Generale a judecătorilor din cadrul Judecătoriei XXX privind cont XXX activităţii de judecată din cadrul judecătoriei şi raportat la împrejurarea că prezenta cauză nu se circumscrie cauzelor cu caracter urgent, amână judecarea la data de XXX, ora 09:00.