Dosar nr. 416/43/2008 înregistrat la Curtea de Apel Targu-Mures
Informații Dosar nr. 416/43/2008
Stadiu procesual: Recurs | Materie: Contencios administrativ şi fiscal | Obiectul dosarului: despăgubire
Data inregistrarii dosarului: 8 septembrie 2008 | Data ultimei modificari: 3 iunie 2013
Părțile din dosar și calitatea acestora
Recurent parte prejudiciată: C. L. A. C. A.
Recurent persoana răspunzătoare: T. E.
Recurent persoana răspunzătoare: B. A. R.
Intimat organ constatator: X
Intimat persoana răspunzătoare: H. M.
Petent PARTE PREJUDICIATA: C. L. A.
Petent ORGAN CONSTATATOR: C. D. C. A. R.
Intimat: T. E.
Intimat: B. A. R.
Intimat: H. M.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Tip: Recurs | Parte declaratoare: H. M. T. E. | Data: 15 februarie 2012
Sedinte de judecata Dosar nr. 416/43/2008Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul MURESStadiu procesual: Fond
- Data: 18 noiembrie 2011Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: Soluţionare Pronuntata in data de 18 noiembrie 2011Rezumat:
Admite în parte încheierea nr. XXXş privind partea prejudiciată XXX. Apold şi persoanele răspunzătoare XXX, XXX şi XXX. - Data: 11 noiembrie 2011Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 11 noiembrie 2011Rezumat:
Amână pronunţarea la data de XXX. - Data: 4 noiembrie 2011Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 4 noiembrie 2011Rezumat:
Amână pronunţarea la data de XXX. - Data: 28 octombrie 2011Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 28 octombrie 2011Rezumat:
Amână pronunţarea la data de 4.11.2011. - Data: 14 octombrie 2011Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 14 octombrie 2011Rezumat:
în vederea îndeplinirii procedurii de citare. - Data: 7 septembrie 2011Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 7 septembrie 2011Rezumat:
-în vederea comunicării şi studierii răspunsului la obiecţiunile raportului de expertiză - Data: 27 mai 2011Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 27 mai 2011Rezumat:
în vederea înaintării către d-na expert Boitoş Maria a obiecţiunilor formulate la raportul XXX expertiză. - Data: 11 aprilie 2011Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 11 aprilie 2011Rezumat:
-acordă un nou termen de judecată în vederea verificării,dacă suma totală de XXX achitată de părţi cu titlu deonorariu expert a fost efectiv plătitiă d-nei expert Botoş Maria - Data: 28 martie 2011Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 28 martie 2011Rezumat:
acordă termen la XXXîn vederea emiterii unei adrese către Biroul local de expertize din cadrul Tribunalului Mureş - Data: 26 ianuarie 2011Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 26 ianuarie 2011Rezumat:
acordă termen la XXXîn vederea comunicării cu părţile a obiecţiunilor formulate - Data: 15 decembrie 2010Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 15 decembrie 2010Rezumat:
acordă un nou termen de judecată pentru a se comunica răspunsul la obiecţiuni cu părţile;
-comunicarea unui exemplar de pe răspunsul la obiecţiuni cu Curtea de Conturi a României, cu partea prejudiciată XXXşi cu intimatul XXX;
-reluarea procedurii de citare cu intimaţii. - Data: 14 decembrie 2010Ora: 12:00Complet: CUca1Solutie: ÃŽncheiere Pronuntata in data de 14 decembrie 2010Rezumat:
Respinge cererea de reexaminare formulată de d-na expert Botoş Maria, împotriva încheierii din data de XXX, prin care s-a dispus aplicarea amenzii judiciare.
Irevocabilă.
Dată în cameră de consiliu şi pronunţată în şedinţă publică, azi 14 decembrie 2010. - Data: 25 octombrie 2010Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: AmânatRezumat:
- acordarea unui ultim termen de judecată în vederea depunerii răspunsului la obiecţiuni;
- emiterea unei adrese către XXX de Expertize din cadrul Tribunalului Mureş cu solicitarea de a ne comunica dacă suma totală de XXX achitată de părţi cu titlu de onorariu expert a fost efectiv plătită d-nei expert Botoş Maria;
- proroga pronunţarea asupra cererii de reexaminare formulată de d-na expert Botoş Maria până după comunicarea răspunsului solicitat de la XXX de Expertize din cadrul Tribunalului Mureş;
- revenirea cu adresă către d-na expert Botoş Maria cu solicitarea de a depune la dosar XXXăspunsul la obiecţiuni, sub sancţiunea aplicării unei noi amenzi judiciare; - Data: 24 septembrie 2010Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: AmânatRezumat:
-amână cauza pentru depunerea răspunsului la obiecţiuni
-aplică amenda judiciară în cuantum de XXX d-nei expert - Data: 16 iunie 2010Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: AmânatRezumat:
-amână cauza pentru depunerea obiecţiunilor la raportul XXX expertiz, citarea pârâţilor cu menţiunea de a achita valoarea expertizei şi solicitarea din partea XXX de Expertize situaţia plăţilor efectuate către expert - Data: 21 aprilie 2010Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: AmânatRezumat:
acordă termen la 16 iunie 2010 pentru a da posibilitate doamnei expert să depună la dosar XXXăspunsul la obiecţinile formulate la raportul XXX expertiză - Data: 17 februarie 2010Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: AmânatRezumat:
-amână cauza pentru depunerea răspunsului la obiecţiunile formulate - Data: 18 decembrie 2009Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: AmânatRezumat:
-amână cauza pentru comunicarea obiecţiunilor - Data: 21 octombrie 2009Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: AmânatRezumat:
-amână cauza pentru comunicarea raportului de expertiză - Data: 21 septembrie 2009Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: AmânatRezumat:
-amână cauza - Data: 19 iunie 2009Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: AmânatRezumat:
- emiterea unei adrese către d-na expert Botoş Maria în vederea efectuării expertizei cont XXXîn cauză. Totodată comunicarea faptului că s-a achitat avansul onorariu pentru expertiză în cuantum de XXX.
- emiterea unei adrese către XXX de XXX din cadrul Tribunalului Mureş pentru a depune la dosar XXX de expertiză contabilă dispus în cauză;
- reluarea procedurii de citare cu organul constatator Curtea de Conturi a României şi persoanele răspunzătoare. - Data: 22 mai 2009Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: AmânatRezumat:
- amânarea cauzei în vederea efectuării expertizei dispuse în cauză;
- numeşte în calitate de expert de pe lista experţilor contabili, pe d-na Botoş Maria - Ugheni, str.Principală, nr. XXX, sc. F, ap. XXX;
- stabileşte onorariu avans expertiză în cuantum de XXX în sarcina părţii prejudiciate;
- emiterea unei adrese către d-na expert Botoş Maria căruia i se aduce la cunoştinţă faptul că a fost numit expert în cauză în vederea efectuării expertizei contabile şi comunicarea unui exemplar de pe obiectivele formulate de partea prejudiciată.
- emiterea unei adrese către XXX de XXX din cadrul Tribunalului Mureş pentru a i se aduce la cunoştinţă faptul că a fost numit expert în cauză pentru efectuarea expertizei contabile, d-na Botoş Maria.
- reluarea procedurii de citare cu organul constatator Curtea de Conturi a României şi persoanele răspunzătoare - Data: 22 aprilie 2009Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: AmânatRezumat:
cauza se amână la data de XXX în vederea reluării procedurii de citare cu părţile - Data: 20 martie 2009Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: AmânatRezumat:
-amână cauza - Data: 20 februarie 2009Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: AmânatRezumat:
-- respinge ca tardive obiecţiunile formulate de partea prejudiciată prin reprezentant, având în vedere că raportul XXX expertiză a fost depus la dosar în luna ianuarie 2007 iar obiecţiunile trebuiau formulate la termenul ulterior de judecată depunerii raportului şi având în vedere şi opoziţia părţii adverse care se opune comunicării obiecţiunilor d-nei expert.
- admite cererea de amânare formulată de reprezentantul părţii prejudiciate, pentru studierea întâmpinării depusă la data de XXX;
- reluarea procedurii de citare cu părţile lipsă la acest termen de judecată. - Data: 19 ianuarie 2009Ora: 09:00Complet: CFca4Solutie: AmânatRezumat:
cauza se amână în vederea citării părţilor cu exemplar din întâmpinarea depusă de către partea prejudiciată de Consiliul local Apold
Sedinte la Curtea de Apel TARGUMURESStadiu procesual: Recurs
- Data: 11 noiembrie 2008Ora: 8:30Complet: C2RCASolutie: SoluţionareRezumat:
Admite recursurile XXX, XXX şi XXX, formulate împotriva sentiţei nr. XXX, pronunţată de Tribunalul mureş, în dosarul nr. XXXşi, în consecinţă:
Casează integral hotărârea atacată şi trimite cauza spre rejudecare primei instanţe, respectiv XXXş.
Fără cheltuieli de jduecată.
Irevocabilă. - Data: 4 noiembrie 2008Ora: 8:30Complet: C2RCASolutie: AmânatRezumat:
amana pronuntarea la XXX ora 14,00 - Data: 28 octombrie 2008Ora: 8:30Complet: C2RCASolutie: AmânatRezumat:
amana pronuntarea la XXX ora 14,00 - Data: 21 octombrie 2008Ora: 8:30Complet: C2RCASolutie: AmânatRezumat:
amana pronuntarea la XXX ora 14,00 - Data: 14 octombrie 2008Ora: 8:30Complet: C2RCASolutie: AmânatRezumat:
aman pronuntarea la XXX ora 14,00 pentru constituirea completulu ide jduecata - Data: 7 octombrie 2008Ora: 8:30Complet: C2RCASolutie: AmânatRezumat:
avand in vedere ca unul din membrii completulu ide jduecata lipseste motivat, instanta amana pronuntarea la data de XXX ora 14,00 - Data: 30 septembrie 2008Ora: 8:30Complet: C2RCASolutie: AmânatRezumat:
amana pronuntarea pentru deliberare la XXX ora 14,00