Urmărește dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 182/43/2020 înregistrat la Curtea de Apel Targu-Mures



Curtea de Apel Targu-Mures Adresa: Targu Mures strada Justitiei, nr. 1, Jud. Mures Cod. 540069, Localitate: Targu-Mures, Județ: Mures Telefon: 0265/263.694, Fax: 0265/269.199, E-mail: ca-tgmures@just.ro
Jurisprudență Curtea de Apel Targu-Mures


Informații Dosar nr. 182/43/2020
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: cerere de transfer de procedură în materie penală (XXX)
Data inregistrarii dosarului: 30 iulie 2020 | Data ultimei modificari: 23 aprilie 2021
Părțile din dosar și calitatea acestora
Inculpat: G. I.
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 182/43/2020Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel TARGUMURESStadiu procesual: Fond
  1. Data: 9 octombrie 2020Ora: 11:00
    Complet: C6CCJ
    Solutie: admite cererea Pronuntata in data de 9 octombrie 2020
    Tip solutie: Încheiere masuripreventivefazade UP
    Numar document: XXX
    Data document: 9 octombrie 2020
    Rezumat:
    Constată că sunt în parte îndeplinite condiţiile prevăzute de art. 167 din Legea nr. XXXă, privind cooperarea judiciară internaţională în materie penală şi recunoaşte Sentinţa nr. XXXţată la data de 23 ianuarie 2018 de către XXX, XXI şi XXIII din Budapesta, Ungaria, în partea privind condamnarea lui G I pentru săvârşirea infracţiunii de jaf, comisă în calitate de făptaş asociat, prevăzute de art. 366 alin. 1 pct. c şi alin. 2 pct. b Cod penal maghiar (infracţiunea de tâlhărie, prevăzută de art. 233 cu reţinerea art. 77 lit. a şi e Cod penal român).
    În temeiul art. 166 alin. 6 lit. a din Legea nr. XXXă, dispune executarea într-un penitenciar din România a pedepsei de 4 ani închisoare (1461 zile închisoare) aplicate în sarcina persoanei condamnate G I (cu dp) prin Sentinţa nr. XXXţată la data de 23 ianuarie 2018 de către XXX, XXI şi XXIII din Budapesta, Ungaria.
    Deduce din pedeapsa de 4 ani închisoare (1461 zile închisoare) aplicate persoanei condamnate G I perioada executată până la data de 12 septembrie 2019, de 332 zile, precum şi durata pedepsei începând cu data de 12 septembrie 2019 la zi.
    Potrivit art. 16 alin. 1 din Legea nr. XXXă, cheltuielile judiciare avansate de statul român de executare în cauză rămân în sarcina statului român.
    Onorariul avocatului desemnat din oficiu, în sumă de XXX, se plăteşte din fondurile Ministerului Justiţiei.
    Cu drept de apel în 10 zile de la pronunţare pentru procuror şi de la comunicarea copiei după dispozitiv pentru persoana condamnată.
    Pronunţată în şedinţa publică din 9 octombrie 2020.
  2. Data: 28 septembrie 2020Ora: 13:00
    Complet: C6CCJ
    Solutie: Amână pronunţarea
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 28 septembrie 2020
    Rezumat:
    Stabileste termen pentru deliberare si pronuntare pentru data de XXX ora 11:00
  3. Data: 14 septembrie 2020Ora: 12:00
    Complet: C6CCJ
    Solutie: Amână cauza
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 14 septembrie 2020
    Rezumat:
    Amână cauza pentru cont XXX consultărilor cu autoritatea emitentă a certificatului.
  4. Data: 24 august 2020Ora: 12:00
    Complet: C6CCJ
    Solutie: Amână cauza
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 24 august 2020
    Rezumat:
    Amână judecarea cauzei, pentru a obţine din partea autorităţii judiciare maghiare emitente a certificatului informaţiile suplimentare solicitate.
  5. Data: 5 august 2020Ora: 13:00
    Complet: C6CCJ
    Solutie: Amână cauza
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 5 august 2020
    Rezumat:
    Amână cauza pentru a se solicita informaţii suplimentare din partea autorităţii judiciare maghiare emitente a certificatului.