Dosar nr. 882/39/2013 înregistrat la Curtea de Apel Suceava
Informații Dosar nr. 882/39/2013
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: menţinere măsură de arestare preventivă
Data inregistrarii dosarului: 6 decembrie 2013 | Data ultimei modificari: 14 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Inculpat: A. D. G.
Inculpat: L. N.
Inculpat: P. F.
Inculpat: A. E. A.
Inculpat: A. C.
Inculpat: V. G. M.
Inculpat: A. L. A.
Inculpat: H. N. M.
Inculpat: H. M. I.
Inculpat: G. R.
Inculpat: F. A. C.
Inculpat: G. I. F.
Inculpat: D. R. V.
Inculpat: L. V. D.
Inculpat: G. O.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 882/39/2013Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel SUCEAVAStadiu procesual: Fond
- Data: 9 decembrie 2013Ora: 8:30Complet: C8 PENSolutie: Încheiere Pronuntata in data de 9 decembrie 2013Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 9 decembrie 2013Rezumat:
Admite sesizarea din oficiu.
Îndreaptă eroarea materială strecurată în minuta încheierii penale nr. XXX– XXX şi pentru cauze cu minori în sensul că:
În loc de,, Cu drept de recurs în 10 zile de la pronunţare pentru procuror şi de la comunicare pentru inculpaţi se va menţiona:
„Cu drept de recurs în 24 de ore de la pronunţare pentru procuror şi de la comunicare pentru inculpaţi.
În loc de „Dispune scoaterea inculpaţilor de sub puterea mandatului de arestare nr. XXX, nr. XXX, nr. XXX, nr. XXX, nr. XXX, nr. XXX, nr. XXX, nr. XXX, dacă nu sunt reţinuţi sau arestaţi în altă cauză, începând cu data rămânerii definitive a prezentei hotărâri se va menţiona corect „Dispune scoaterea inculpaţilor de sub puterea mandatului de arestare nr. XXX, nr. XXX, nr. XXX, nr. XXX, nr. XXX, nr. XXX, nr. XXX, nr. XXX, dacă nu sunt reţinuţi sau arestaţi în altă cauză, începând cu data de XXX pentru primii opt inculpaţi, respectiv XXX pentru inculpatul XXX drept de recurs în termen de 24 de ore de la comunicare.
Pronunţată în şedinţă publică, azi XXX. - Data: 7 decembrie 2013Ora: 10:00Complet: C8 PENSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 7 decembrie 2013Tip solutie: Încheiere masuripreventivefazade UPNumar document: XXXData document: 7 decembrie 2013Rezumat:
Admite în parte propunerea formulată de D.I.I.C.O.T. - XXX.
În baza art. 139 alin. 35 Cpp rap. la art. 136 alin. 1 lit. c Cpp, înlocuieşte măsura arestării preventive a inculpaţilorXXX XXXX XX, XXX şi XXX cu măsura obligării de a nu părăsi ţara, prev. de art. 136 alin.(1) lit.c), XXX procedură penală, pe o perioadă de 30 de zile, începând cu data de XXX şi începând cu XXX faţă de inculpatul XXX.
Dispune scoaterea inculpaţilor de sub puterea mandatului de arestare nr. XXX, nr. XXX, nr. XXX, nr. XXX, nr. XXX, nr. XXX, nr. XXX, nr. XXX, dacă nu sunt reţinuţi sau arestaţi în altă cauză, începând cu data rămânerii definitive a prezentei hotărâri.
În temeiul art. XXX alin.(2) raportat la art.145 alin.(1),(XXX) Cod pr. pen., pe durata măsurii luate inculpaţii vor respecta următoarele obligaţii:
a. să se prezinte la organul de urmărire penală sau, după caz, la instanţa de judecată ori de câte ori este chemat;
b. să se prezinte la organul de poliţie al comunei Păltiniş, jud. Botoşani pentru inculpaţii XXX, XXX, al comunei Rădăuţi-Prut, jud. Botoşani pentru inculpatul XXX, al mun. Botoşani, jud. Botoşani pentru inculpatul XXX, al oraşului Darabani, jud. Botoşani pentru inculpaţii XXX XXX, al com. Viişoara, jud. Botoşani pentru inculpatul XXX şi al mun. Dorohoi, jud. Botoşani pentru inculpatul XXX conform programului de supraveghere întocmit de către acesta sau ori de câte ori este chemat;
c. să nu îşi schimbe locuinţa fără încuviinţarea instanţei;
d. să nu deţină, să nu folosească şi să nu poarte nici o categorie de arme;
e. să nu se apropie de martorii din prezenta cauză şi să nu comunice cu aceştia direct sau indirect, cu excepţia celor propuşi în apărarea lor;
Atrage atenţia inculpaţilor asupra prevederilor art. 145 alin.(2ind.2) Cod pr. pen., privind luarea măsurii arestării preventive în cazul încălcării de către aceştia, cu rea-credinţă, a obligaţiilor impuse.
Ia act că propunerea de arestare preventivă a inculpaţilorXXX XXX şi XXX, a rămas fără obiect, fiind în stare de libertate la acest moment.
Cheltuielile judiciare avansate de stat, rămân în sarcina acestuia, inclusiv suma de XXX, reprezentând onorariul apărătorului din oficiu XXX, ce va fi virată în contul XXX Justiţiei.
Cu drept de recurs în 10 zile de la pronunţare pentru procuror şi de la comunicare pentru inculpaţi.
Pronunţată în şedinţa publică din XXX.