Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 326/42/2025 înregistrat la Curtea de Apel Ploiesti



Curtea de Apel Ploiesti Adresa: Strada Emil Zola, nr. 4, Ploiesti Jud. Prahova, Localitate: Ploiesti, Județ: Prahova Telefon: 0244/522.445, Fax: 0244 / 522.452, E-mail: ca-ploiesti-info@just.ro; ca-ploiesti@just.ro
Jurisprudență Curtea de Apel Ploiesti


Informații Dosar nr. 326/42/2025
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: mandat european de arestare
Data inregistrarii dosarului: 22 aprilie 2025 | Data ultimei modificari: 7 mai 2025
Părțile din dosar și calitatea acestora
Inculpat: N. G.
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Tip: Contestaţie(NCPP) | Parte declaratoare: N. G. | Data: 23 aprilie 2025

Sedinte de judecata Dosar nr. 326/42/2025Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel PLOIESTIStadiu procesual: Fond
  1. Data: 6 mai 2025Ora: 10:00
    Complet: 4FPa
    Solutie: admite cererea Pronuntata in data de 6 mai 2025
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 6 mai 2025
    Rezumat:
    Admite cererea formulată de autorităţile judiciare din XXX privind mandatul de arestare din XXX, XXX, Anglia, faţă de persoana solicitată XXX act că persoana solicitată în prezent aflat în Centrul de Reţinere şi XXX din cadrul I.P.J. Prahova, a fost de acord să fie predată către autorităţile judiciare din XXX.
    Autorizează predarea persoanei solicitate XXX către autoritatea judiciară din XXX, XXX` Court, conf. art. 104 al. 5 şi art. 109 şi 113 din Legea nr. XXX, cu respectarea drepturilor conferite de regula specialităţii, prev. de art. 117 din Legea nr. XXX, exclusiv pentru cele menţionate în mandatul de arestare.
    Constată că persoana solicitată a fost reţinută în prezenta cauză conform Ordonanţei nr. XXX, pentru 24 ore, începând cu data de XXX ora 19.45 până la data de XXX ora 19.45, şi ulterior arestată preventiv pentru 30 de zile prin încheierea XXX.
    Conform art. 103 al. 13 din Legea nr. XXX, dispune arestarea persoanei solicitate XXX pe o perioadă de 30 zile, începând cu data de XXX până la XXX, inclusiv, şi predarea acesteia către autoritatea judiciară din XXX, cu respectarea termenelor prev. de art. 104 alin. 10 şi 113 din Legea nr. XXX, republicată referitoare la durata arestării şi a termenelor de predare.
    În baza art. 104 alin. 13 din Legea nr. XXX, dispune emiterea de îndată a mandatului de arestare în vederea predării persoanei solicitate XXX către autoritatea judiciară din XXX.
    Administraţia locului de deţinere – Centrul de Reţinere şi XXX din cadrul I.P.J. Prahova va primi şi reţine persoana solicitată XXX începând cu data de XXX până la XXX, inclusiv înaintând instanţei dovada de executare a măsurii arestării, iar în termenul prev. de art. 113 din Legea nr. XXX, va proceda la predarea acesteia către autorităţile judiciare din XXX.
    Prezenta hotărâre se notifică persoanei solicitate, autorităţii judiciare emitente, XXX şi XXX – Centrul de XXX – XXX, XXX de XXX, XXX – XXX şi Tratate – XXX în XXX.
    Definitivă conform art. 110 alin. 2 din Legea nr. XXX, republicată.
    Pronunţată în şedinţă publică astăzi, XXX.
  2. Data: 22 aprilie 2025Ora: 14:00
    Complet: 4DLPa
    Solutie: Încheiere Pronuntata in data de 22 aprilie 2025
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 22 aprilie 2025
    Rezumat:
    Transpune cauza de la completul 4 DPLa, la completul de fond 4 FPa.
    Fixează termen la data de XXX.
    Cercetată şi pronunţată în camera de consiliu astăzi, XXX.
  3. Data: 22 aprilie 2025Ora: 09:00
    Complet: 4FPa
    Solutie: Încheiere Pronuntata in data de 22 aprilie 2025
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 22 aprilie 2025
    Rezumat:
    În baza art.103 alin.2 rap. la art. 104 alin. 8 din Legea nr. XXX, admite propunerea formulată de XXX, pe o perioadă de 30 zile cu începere de la data de XXX până la data de XXX, inclusiv.
    Dispune emiterea mandatului de arestare.
    În baza art. 104 alin. 12 din Legea nr. XXX, respectiv XXX, XXX, Anglia ca până la termenul de judecată XXX. ora 09.30 acordat în cauză, să ne comunice următoarele informaţii:
    - comunicarea hotărârii judecătoreşti indicate în mandatul european din XXX emis de către autoritatea străină (XXX – XXX of XXX – Westminster): hotărâre din data de XXX referinţă dosar XXX;
    Dispune traducerea adresei emise către autoritatea judiciară din XXX în limba engleză şi decontarea cont XXX.
    În baza art. 110 alin. 1 din Legea nr. XXX, republicată cu drept de contesta?ie în termen de 24 ore de la pronun?are în privinţa măsurii preventive.
    Pronunţată în şedinţă publică astăzi, XXX.
✔ Urmărește dosar Ξ Printează