Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 119/46/2017 înregistrat la Curtea de Apel Pitesti



Informații Dosar nr. 119/46/2017
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: mandat european de arestare
Data inregistrarii dosarului: 10 februarie 2017 | Data ultimei modificari: 4 martie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Petent: X
Intimat PERSOANÄ‚ SOLICITATÄ‚: X
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 119/46/2017Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel PITESTIStadiu procesual: Fond
  1. Data: 28 februarie 2017Ora: 10:00
    Complet: Penal-C3F-Special
    Solutie: Soluţionare Pronuntata in data de 28 februarie 2017
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 28 februarie 2017
    Rezumat:
    Ia act de retragerea mandatului european de arestare, ca rămas fără obiect, privind persoana solicitată BĂIAŞU XXX Constată încetată de drept măsura cont XXX luată faţă de persoana solicitată Băiaşu XXX.
    Prezenta hotărâre se notifică persoanei solicitate, autorităţii judiciare germane, Centrului de Cooperare Internaţională din cadrul XXX al Poliţiei Române -XXX, Ministerului Justiţiei - Direcţia Drept Internaţional şi Tratate - XXX Judiciară Internaţională în Materie Penală şi autorităţilor prevăzute de art. 215 alin. 5 Cod procedură penală.
    Cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia.
    Onorariul avocatului din oficiu, în sumă de XXX desemnat persoanei solicitate se avansează din fondurile Ministerului Justiţiei
    Definitivă şi executorie conform art.108 alin.2 din Legea nr. XXXă.
    Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 28 februarie 2017, la XXXşti - Secţia penală şi pentru cauze cu minori şi de familie.
  2. Data: 10 februarie 2017Ora: 14:00
    Complet: Penal-C3F-Special
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 10 februarie 2017
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 10 februarie 2017
    Rezumat:
    Admite propunerea nr. XXX, formulată de Parchetul de pe lângă XXXşti.
    În baza 101 alin. 5 lit. b) din Legea nr. XXX, modificată şi completată, raportat la art.211 Cod procedură penală dispune luarea faţă de persoana solicitată BĂIAŞU XXX, în prezent aflată în Centrul de Reţinere şi XXX Argeş din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Argeş a măsurii preventive a cont XXX perioadă de 30 de zile, respectiv de la data de 10 februarie 2017, până la data de 11 martie 2017, inclusiv.
    Impune persoanei solicitate, pe durata cont XXX, obligaţiile prevăzute de art. 215 alin. 1 lit. a - c din Codul de procedură penală, după cum urmează:
    a) să se prezinte la organul de urmărire penală sau la instanţa de judecată, ori de câte ori este chemată;
    b) să informeze de îndată organul judiciar care a dispus măsura sau în faţa căruia se află cauza cu privire la schimbarea locuinţei;
    c) să se prezinte la organul de poliţie desemnat cu supravegherea sa, conform programului de supraveghere întocmit de organul de poliţie sau ori de câte ori este chemată.
    În temeiul dispoziţiilor art. 215 alin. 2 lit. a din Codul de procedură penală, impune persoanei solicitate obligaţia de a nu depăşi limita teritorială a judeţului Vâlcea, decât cu încuviinţarea prealabilă a instanţei, respectiv XXXşti.
    În temeiul dispoziţiilor art. 215 alin. 4 Cod procedură penală, desemnează I.P.J. Vâlcea – XXX, ca organ de supraveghere a respectării de către persoana solicitată a obligaţiilor care îi revin pe durata cont XXX.
    Atrage atenţia persoanei solicitate asupra dispoziţiilor art. 215 alin. 7 din Codul de procedură penală.
    Dispune punerea de îndată în libertate a persoanei solicitate BĂIAŞU XXX, de sub puterea ordonanţei de reţinere din data de 10 februarie 2017, dispusă de Parchetul de pe lângă XXXşti, în dosarul nr. XXX, dacă nu este reţinută sau arestată în altă cauză.
    Fixează termen la data de 28 februarie 2017, ora 10:00, pentru prezentarea, de către procuror, a mandatului european de arestare în original, însoţit de traducerea în limba română.
    În baza art. 101 alin. 6 din Legea nr. XXXă şi completată, o copie a prezentei încheieri se comunică Centrului de Cooperare Internaţională din cadrul XXX al Poliţiei Române şi Direcţiei de Drept Internaţional şi Tratate - XXX Judiciară în Materie Penală din cadrul Ministerului Justiţiei, cât şi persoanelor şi instituţiilor prevăzute de art. 215 alin. 5 Cod procedură penală.
    Cu drept de contestaţie în 24 de ore de la pronunţare.
    Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 10 februarie 2017, orele 11,10 la XXXşti - Secţia penală şi pentru cauze cu minori şi de familie.