Dosar nr. 295/35/2024 înregistrat la Curtea de Apel Oradea
Informații Dosar nr. 295/35/2024
Stadiu procesual: Fond | Materie: Contencios administrativ şi fiscal | Obiectul dosarului: suspendare executare act administrativ Procedura de numire a consulilor generali nr. XXX
Data inregistrarii dosarului: 17 iunie 2024 | Data ultimei modificari: 20 noiembrie 2024
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: N. E. N.
Pârât: G. R. P. P. M. R.
Pârât: S. G. A. G. P. S. G. A. G.
Pârât: M. A. E.
Pârât: M. A. E.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Tip: Recurs | Parte declaratoare: N. E. N. | Data: 9 octombrie 2024
Sedinte de judecata Dosar nr. 295/35/2024Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel ORADEAStadiu procesual: Fond
- Data: 21 august 2024Ora: 12:00Complet: P.V.Solutie: Respinge cererea Pronuntata in data de 21 august 2024Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 21 august 2024Rezumat:
Respinge ca neîntemeiate excepţia inadmisibilităţii cererii de chemare în judecată şi excepţia lipsei calităţii procesuale pasive, invocate de XXX.
Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a XXX al Guvernului şi respinge cererea de chemare în judecată formulată de reclamantă, în cont XXX pârât, ca fiind introdusă împotriva unei persoane fără calitate procesuală pasivă.
Respinge ca neîntemeiate excepţia inadmisibilităţii cererii, excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a XXX şi excepţia lipsei interesului reclamantei, invocate de XXX.
Respinge ca neîntemeiată cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta XXX, în cont XXX, XXX şi XXX, privind suspendarea Memorandumului cu tema „Procedura de numire a consulilor generali ai României, înregistrat la XXX cu nr. XXX recurs în termen de 5 zile de la comunicare. Recursul se depune la XXX.
Pronunţată azi, XXX, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. - Data: 20 august 2024Ora: 12:00Complet: P.V.Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 20 august 2024Tip solutie: Încheiere amânare ulterioară a pronunțăriiData document: 20 august 2024Rezumat:
Având nevoie de timp pentru a delibera şi pentru a da părţilor posibilitatea de a depune concluzii scrise, amână pronunţarea pentru data de XXX, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei - Data: 12 august 2024Ora: 12:00Complet: P.V.Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 12 august 2024Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 12 august 2024Rezumat:
Având nevoie de timp pentru a delibera şi pentru a da părţilor posibilitatea de a depune concluzii scrise, amână pronunţarea pentru data de XXX, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei - Data: 17 iulie 2024Ora: 13:00Complet: P.V.Solutie: Alte soluţii Pronuntata in data de 17 iulie 2024Tip solutie: Încheiere finalacameraconsiliuData document: 17 iulie 2024Rezumat:
Preschimbă din oficiu termenul de judecată stabilit în dosar nr. XXX, de la data de 12 august 2024, camera 61, ora 9,35, complet PV, pentru data de 12 august 2024, ora 12,00 pentru când vor fi citate părţile.
Fără cale de atac.
Dată în cameră de consiliu şi pronunţată prin grefa instanţei azi,XXX. - Data: 15 iulie 2024Ora: 9:30Complet: P.V.Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 15 iulie 2024Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 15 iulie 2024Rezumat:
Pentru a se emite adresă la XXX, iar în caz afirmativ pentru a se depune respectiva decizie XXX dosar şi pentru a se comunica înscrisurile depuse de aceasta cu pârâţii, amână cauza pentru data de 12 august 2024, ora 09,35.