Dosar nr. 147/35/2015 înregistrat la Curtea de Apel Oradea
Informații Dosar nr. 147/35/2015
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: contestaţia la executare (art.598 NCPP)
Data inregistrarii dosarului: 22 aprilie 2015 | Data ultimei modificari: 5 ianuarie 2017
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 147/35/2015Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel ORADEAStadiu procesual: Fond
- Data: 4 iunie 2015Ora: 9:00Complet: P2 fondSolutie: Admis contestaÅ£ia la executare Pronuntata in data de 4 iunie 2015Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 4 iunie 2015Rezumat:
În baza art. 598 alin. 1 lit. c Cod procedură penală, cu referire la art. 154 alin. 13 lit. a din Legea nr. XXXă,
ADMITE contestaţia la executare formulată de Compartimentul executări penale al Curţii de XXX împotriva sentinţei penale nr. XXXţii de XXX privind pe XXX şi, pe cale de consecinţă
Constată existenţa unui caz de împiedicare la punerea în executare a sentinţei penale mai sus menţionate constând în retragerea certificatului prevăzut în articolul 4 din Decizia – cadru XXX a Consiliului din XXX de către instanţa de judecată competentă din Ungaria – Tribunalul din Szeged.
Constată că nu s-a emis mandat de executare a pedepsei în baza sentinţei penale nr. XXXţii de XXX pronunţată în dosarul XXX nr. XXX, această sentinţă de recunoaştere a hotărârii penale străine urmând să producă efecte juridice numai sub aspectul stării de recidivă a condamnatului XXX.
În baza art. 275 alin. 3 Cod procedură penală, cheltuielile judiciare avansate vor rămâne în sarcina statului, urmând ca suma de XXX reprezentând onorariul apărătorului desemnat din oficiu, avocat XXX, delegaţie nr. XXXă din fondurile Ministerului Justiţiei. - Data: 21 mai 2015Ora: 9:00Complet: P5 fondSolutie: Soluţionare Pronuntata in data de 21 mai 2015Rezumat:
S-a admis cererea de abţinere.