Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 523/36/2015 înregistrat la Curtea de Apel Constanta



Curtea de Apel Constanta Adresa: strada Traian 35c, Constanta, Localitate: Constanta, Județ: Constanta Telefon: 0241/616003, Fax: 0241/616003, E-mail: ca.constanta@just.ro
Jurisprudență Curtea de Apel Constanta


Informații Dosar nr. 523/36/2015
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: mandat european de arestare
Data inregistrarii dosarului: 24 iulie 2015 | Data ultimei modificari: 26 decembrie 2016
Părțile din dosar și calitatea acestora
Petent: A. E. V.
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 523/36/2015Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel CONSTANTAStadiu procesual: Fond
  1. Data: 6 august 2015Ora: 09:00
    Complet: Complet continuitate – C. 7 URGENŢĂ VACANŢĂ
    Solutie: admite cererea Pronuntata in data de 6 august 2015
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 6 august 2015
    Rezumat:
    XXX - ÃŽn baza art. 103 alin. 5 din Legea nr. XXX,
    Ia act de consimţământul persoanei solicitate XXX Vasilică la predare.
    ÃŽn baza art. 103 ÅŸi art. 107 din Legea nr. XXX,
    Dispune executarea mandatului european de arestare în dosarul XXX nr. XXX, în vederea efectuării urmăririi penale, pronunţată prin sentinţa Tribunalului din Ragusa (Italia) şi predarea persoanei solicitate XXX Vasilică către autorităţile judiciare solicitante, respectiv Tribunalului din Ragusa (Italia), sub rezerva principiului specialităţii predării.
    În baza art. 97 alin. 2 din Legea nr. XXXă, în cazul în care se va pronunţa o pedeapsă privativă de libertate împotriva persoanei solicitate, aceasta va fi transferată în România pentru executarea pedepsei.
    ÃŽn baza art. 103 alin. 5,6, 9 ÅŸi 10 din Legea nr. XXX,
    Dispune menţinerea măsurii arestării persoanei solicitate XXX,pe o durată de 15 de zile, începând cu data de 8.08.2015 până la data de XXX inclusiv, în vederea predării.
    Soluţia se comunică autorităţii judiciare emitente, Ministerului Justiţiei, Centrului de Cooperare Poliţienească Internaţională – Biroul Naţional Interpol, conform art. 107 alin. 2 din Legea nr. XXX
    În baza art. 272 al. 1,2 cod pr. penală, onorariul apărătorului din oficiu în sumă de XXX se avansează din fondurile Ministerului Justiţiei în favoarea avocat Gâdoiu XXX.
    Cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia.
    Definitivă.
    Pronunţată în şedinţă publică, azi 6.08.2015.
  2. Data: 29 iulie 2015Ora: 09:00
    Complet: Complet continuitate – C. 7 URGENŢĂ
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 29 iulie 2015
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 29 iulie 2015
    Rezumat:
    T 06.0.8.2015 lipsă mandat european de arestare
  3. Data: 24 iulie 2015Ora: 10:00
    Complet: C.7 URGENŢĂ VACANŢĂ
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 24 iulie 2015
    Tip solutie: Încheiere masuripreventivefazade UP
    Numar document: XXX
    Data document: 24 iulie 2015
    Rezumat:
    În baza dispoziţiilor art. 101 alin.5 lit. a din Legea nr. XXXăsurii arestării provizorii faţă de persoana solicitată XXX
    pe o durată de 15 zile, începând cu data de 24 iulie 2015 şi până la data de XXX, inclusiv, în vederea predării.
    Dispunerea emiterea de îndată a mandatului de arestare pe numele persoanei solicitate.
    Respinge cererea de înlocuire a măsurii arestării preventive cu măsura preventivă a /cont XXX.
    Stabileşte termen de judecată la data de 29 iulie 2015 ora 10,00, pentru când Parchetul de pe lângă XXXţa va depune la dosarul XXX mandatul european de arestare în 2 exemplare, tradus în limba română.
    Soluţia se comunică autorităţilor emitente, Ministerului Justiţiei şi Centrului de Cooperare Poliţienească Internaţională - XXX.
    Cu drept de contestaţie în 24 de ore de la pronunţare.
    Pronunţată în şedinţă publică, azi, XXX.
✔ Urmărește dosar Ξ Printează