Dosar nr. 458/36/2014 înregistrat la Curtea de Apel Constanta
Informații Dosar nr. 458/36/2014
Stadiu procesual: Contestaţie(NCPP) | Materie: Penal | Obiectul dosarului: înlocuire măsură preventivă (art.242 NCPP)
Data inregistrarii dosarului: 25 iulie 2014 | Data ultimei modificari: 10 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Intimat Inculpat: T. M. V.
Intimat Inculpat: B. A.
Contestator: X
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 458/36/2014Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel CONSTANTAStadiu procesual: Contestaţie(NCPP)
- Data: 29 iulie 2014Ora: 23:59Complet: C.10 URGENŢĂ VACANŢĂSolutie: SoluÅ£ionare Pronuntata in data de 29 iulie 2014Tip solutie: Încheiere finală dezinvestireData document: 29 iulie 2014Rezumat:
Incheiere nr. XXXÎn baza dispoziţiilor art. 425 ind. 1 alin. 7 pct.2 lit. a din Codul de procedură penală în referire la art. 207 din Codul de procedură penală şi art. 203 alin.5 din Codul de procedură penală admite contestaţia formulată de Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie –Direcţia Naţională Anticorupţie – XXX Constanţa împotriva încheierii de şedinţă din data de XXX pronunţată de XXXţa în dosarul nr. XXXţează încheierea atacată şi soluţionând cauza, în baza art. 348 alin.1 din Codul de procedură penală raportat la art.207 din Codul de procedură penală menţine măsura arestării preventive luată faţă de inculpatul XXX prin încheierea nr. XXXţa.
În baza dispoziţiilor art. 425 ind. 1 alin. 7 pct.2 lit. a din Codul de procedură penală în referire la art. 207 din Codul de procedură penală şi art. 203 alin.5 din Codul de procedură penală admite contestaţia formulată de Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie –Direcţia Naţională Anticorupţie – XXX Constanţa împotriva încheierii de şedinţă din data de XXX pronunţată de XXXţa în dosarul nr. XXXţează încheierea atacată şi soluţionând cauza, în baza art. 348 alin.1 din Codul de procedură penală raportat la art.207 din Codul de procedură penală menţine măsura arestării preventive luată faţă de inculpatul Bolchiş Alexandra prin încheierea nr. XXXţa.
În baza art. 275 alin. 3 din Codul de procedură penală cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia.
Definitivă.
Pronunţată în şedinţa din camera de consiliu, azi, XXX.