Dosar nr. 23/36/2013 înregistrat la Curtea de Apel Constanta
Informații Dosar nr. 23/36/2013
Stadiu procesual: Fond | Materie: Contencios administrativ ÅŸi fiscal | Obiectul dosarului: anulare act administrativ Suspendare executare act administrativ
Data inregistrarii dosarului: 8 ianuarie 2013 | Data ultimei modificari: 18 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: X
Pârât: X
Pârât: C. C.
Pârât: C. R.
Pârât: P. S.
Pârât: X
Intervenient în nume propriu: S. B. S. S. S.
Reclamant: P. Å.
Reclamant: P. N.
Reclamant: T. T.
Reclamant: P. D.
Reclamant: L. H.
Reclamant: I. C.
Reclamant: P. A.
Reclamant: V. V.
Reclamant: A. V.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Tip: Recurs | Parte declaratoare: A. V. I. C. P. Å. P. N. L. H. P. A. T. T. P. D. V. V. | Data: 10 aprilie 2014
Sedinte de judecata Dosar nr. 23/36/2013Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel CONSTANTAStadiu procesual: Fond
- Data: 18 decembrie 2013Ora: 9:00Complet: C10 FONDSolutie: Respinge cererea Pronuntata in data de 18 decembrie 2013Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 18 decembrie 2013Rezumat:
Hot. 396.
Respinge cererile conexe ca nefondate. Obligă reclamanÅ£ii la plata cheltuielilor de judecată, câte XXX pentru fiecare pârât persoană fizică. MDÅž (MH) - Data: 27 noiembrie 2013Ora: 9:00Complet: C10 FONDSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 27 noiembrie 2013Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 27 noiembrie 2013Rezumat:
ÃŽnch.
Am.pr. la XXX Am.pr. la XXX.
Am.pr. la XXX.
MDÅž (MH) - Data: 2 octombrie 2013Ora: 9:00Complet: C10 FONDSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 2 octombrie 2013Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 2 octombrie 2013Rezumat:
T. XXX.
Pentru a se emite adresă către XXX, cu solicitarea de a preciza dacă au fost efectuate raportări în perioada de 1 an de zile înainte de emiterea deciziilor atât la Marea Neagră cât şi la Delta Dunării.
MH - Data: 4 septembrie 2013Ora: 9:00Complet: C10 FONDSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 4 septembrie 2013Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 4 septembrie 2013Rezumat:
T. XXX.
Pentru ca reclamanţii să depună înscrisuri iar pârâta ANPPA să facă precizări cu privire la legislaţia aplicabilă.
MH - Data: 26 iunie 2013Ora: 9:00Complet: C10 FONDSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 26 iunie 2013Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 26 iunie 2013Rezumat:
Termen 4.09.2013 C10 Fond.Pentru suplimentarea probatoriului cu înscrisuri. - Data: 15 mai 2013Ora: 9:00Complet: C10 FONDSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 15 mai 2013Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 15 mai 2013Rezumat:
T. XXX.
Pentru ca pârâta să depună la dosar, în completare, actele care au stat la baza emiterii deciziilor contestate. Reclamanţii să depună la dosar înscrisuri- licenţă de pescuit, lista anbarcaţiunilor active, jurnal de pescuit, atestat de bord. Pârâtul să depună la dosar XXX punct de vedere cu privire la legislaţia aplicabilă. Se va discuta admisibilitatea în principiu a cererii de intervenţie în interes propriu.
MH - Data: 10 aprilie 2013Ora: 9:00Complet: C10 FONDSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 10 aprilie 2013Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 10 aprilie 2013Rezumat:
T. XXX. Înch. Pentru ca reclamanţii să facă precizări cu privire la daunele materiale, respectiv cuantificarea acestor, perioada pentru care se solicită şi să depună dovezi. Se va discuta admisibilitatea în principiu a cererii de intervenţie în interes propriu. Pârâta ANPA va depune un punct de vedere cu privire la inaplicabilitatea Ordinului nr. XXXţă de aplicabilitatea XXX, considerat de reclamanţi că le este aplicabil.
MH - Data: 13 martie 2013Ora: 9:00Complet: C10 FONDSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 13 martie 2013Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 13 martie 2013Rezumat:
T. XXX.
Pentru a se depune înscrisuri de către reclamantă. Pentru a se cita funcÅ£ionarii indicaÅ£i de reclamantă. Se comunicat pârâtei cererea de intervenÅ£ie. Pentru ca intervenienta să completeze taxa judiciară de timbru în sumă de XXX. - Data: 13 februarie 2013Ora: 9:00Complet: C10 FONDSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 13 februarie 2013Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 13 februarie 2013Rezumat:
T. XXX,
Pentru a se comunica reclamantei întâmpinarea formulată de pârâtă.
Pune în vedere reclamantei să facă precizări la acţiune în sensul dacă solicită anularea deciziilor pe care le-a depus la dosar XXX dacă mai sunt şi alte decizii, urmând a le depune la dosar XXX Să depună dovezi privind calitatea de reprezentant. Să precizeze valoarea pagubei şi a daunelor morale pe care le solicită, numele şi adresa XXX. Va fi citată pârâta cu menţiunea de a depune documentaţia care a stat la baza emiterii actelor contestate. Reclamanta va achita taxa judiciară de timbru. MH