Dosar nr. 89/32/2008 înregistrat la Curtea de Apel Bacau
Informații Dosar nr. 89/32/2008
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: mandat european de arestare
Data inregistrarii dosarului: 7 februarie 2008 | Data ultimei modificari: 29 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Învinuit persoană solicitată: U. M. C.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 89/32/2008Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel BACAUStadiu procesual: Fond
- Data: 10 martie 2008Ora: 13:00Complet: MEA4 amânăriSolutie: SoluţionareRezumat:
Admite cererea pentru executarea mandatului european de arestare emis la XXX din Pistoia-Secţiunea Judecătorilor pentru Cercetările Preliminare şi pentru Audienţa Preliminară, formulată de MinisterulJustiţiei din XXX privind pe persoana solicitată XXX şi ia act de consimţământul acesteia de a fi predată autorităţii judiciare emitente.
Dispune predarea persoanei solicitate către autorităţile judiciare italiene.
Constată că persoana solicitată a fost reţinută şi apoi arestată pentru executarea mandatului european de arestare de la data de XXX, orele 16,15.
menţine măsura arestării persoanei solicitate, în vederea executării mandatului european de arestare.
Dispune comunicarea hotărârii de executare a mandatului european de arestare XXX Direcţia de Drept Internaţional şi Tratate şi ministerului Internelor şi XXX de Cooperare Poliţienească Internaţională-Biroul Naţional Interpol.
Dispune traducerea hotărârii de executare a mandatului european de arestare, a procesului verbal de consimţire către autoritatea judiciară emitentă din limba română în limba italiană, în regim de urgenţă.
Dispune comunicarea hotărârii şi a procesului verbal de consimţire la predare şi de renunţare la regula specialităţii autorităţii judiciare solicitante.
Desemnează în vederea efectuării traducerii pe doamna traducător Chirilă XXX.
Definitivă. - Data: 7 martie 2008Ora: 11:00Complet: MEA4Solutie: SoluţionareRezumat:
În temeiul art.89 al.3 din Lg.XXX, dispune arestarea persoanei solicitate XXX pentru o perioadă de 29 de zile, începând cu data de 7.03.2008 şi până la data de 4.04.2008. - Data: 15 februarie 2008Ora: 11:00Complet: MEA4 amânăriSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Dispune sesizarea Parchetului de pe lângă XXXău. Dispune comunicarea receptării mandatului Ministerului Justiţiei. - Data: 13 februarie 2008Ora: 11:00Complet: MEA4 amânăriSolutie: AmânatRezumat:
T: XXX - Data: 8 februarie 2008Ora: 11:00Complet: MEA4Solutie: AmânatRezumat:
T: 13 februarie 2008, MEA 4 amânări