Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 642/32/2017 înregistrat la Curtea de Apel Bacau



Curtea de Apel Bacau Adresa: strada Cuza Voda nr. 1, Localitate: Bacau, Județ: Bacau Telefon: 0234/513296, Fax: 0234/514.275, E-mail: ca-bacau@just.ro
Jurisprudență Curtea de Apel Bacau


Informații Dosar nr. 642/32/2017
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: mandat european de arestare
Data inregistrarii dosarului: 9 noiembrie 2017 | Data ultimei modificari: 13 decembrie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Intimat PERSOANA SOLICITATA: X
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 642/32/2017Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel BACAUStadiu procesual: Fond
  1. Data: 15 noiembrie 2017Ora: 23:00
    Complet: CS 4 amânări
    Solutie: ÃŽncheiere Pronuntata in data de 15 noiembrie 2017
    Tip solutie: Încheiere finală dezinvestire
    Data document: 15 noiembrie 2017
    Rezumat:
    Dispune plata traducător.
  2. Data: 10 noiembrie 2017Ora: 10:00
    Complet: CS 4
    Solutie: admite cererea Pronuntata in data de 10 noiembrie 2017
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 10 noiembrie 2017
    Rezumat:
    În baza art.103 şi art.107 din Legea nr. XXXă internaţională în materie penală, modificată şi completată, admite cererea formulată de XXX - Germania, privind executarea mandatului european de arestare nr. XXX, emis la data XXX împotriva persoanei solicitate DRĂGUŞIN (fost SÎN SARION) GHEORGHE şi ia act de consimţământul acesteia de a fi predată autorităţilor judiciare din Germania.
    Dispune predarea persoanei solicitate autorităţilor judiciare din Germania, sub condiţia prevăzută de art.97 alin. 2 din Legea nr. XXX, în sensul că dacă se va pronunţa împotriva persoanei solicitate o pedeapsă privativă de libertate, aceasta să fie transferată în România pentru executarea pedepsei.
    În temeiul art.103 alin.6 din Legea nr. XXX, dispune arestarea persoanei solicitate în vederea predării către autorităţile din Germania, cu respectarea termenelor prevăzute de art. 111 din Legea nr. XXX, pentru o durată de 30 zile, începând cu data de XXXşi până la data de XXX, orele 24,00.
    În temeiul art.103 alin.13 din Legea nr. XXX, dispune emiterea de îndată a mandatului de arestare.
    Constată că persoana solicitată a fost reţinută prin Ordonanţa nr. XXXângă XXXău, pentru o durată de 24 ore, începând cu data de XXX, orele 13,45.
    În conformitate cu prevederile art.107 alin.2 din Legea nr. XXX, dispune comunicarea hotărârii de executare a mandatului european de arestare autorităţii judiciare emitente, Ministerului Justiţiei – Direcţia Drept Internaţional şi Tratate şi Centrului de Cooperare Poliţienească Internaţională din cadrul XXX al Poliţiei Române.
    În temeiul art.14 din Legea nr. XXXă internaţională în materie penală, dispune traducerea prezentei hotărâri şi a adresei de comunicare a hotărârii către autoritatea judiciară emitentă, din limba română în limba germană, traduceri care se vor efectua în regim de urgenţă.
    În temeiul art.87 din Legea nr. XXX, cheltuielile judiciare avansate de statul român rămân în sarcina acestuia.
    Definitivă
    Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, XXX, în prezenţa persoanei solicitate.
  3. Data: 9 noiembrie 2017Ora: 23:00
    Complet: CS 4
    Solutie: Termen preschimbat Pronuntata in data de 9 noiembrie 2017