Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 577/32/2012 înregistrat la Curtea de Apel Bacau



Informații Dosar nr. 577/32/2012
Stadiu procesual: Fond | Materie: Contencios administrativ şi fiscal | Obiectul dosarului: obligaţia de a face
Data inregistrarii dosarului: 26 iulie 2012 | Data ultimei modificari: 29 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: S. T.
Reclamant: S. R.
Reclamant: S. C.
Pârât: X
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Tip: Recurs | Parte declaratoare: X | Data: 12 decembrie 2012

Sedinte de judecata Dosar nr. 577/32/2012Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel BACAUStadiu procesual: Fond
  1. Data: 8 noiembrie 2012Ora: 9:00
    Complet: D3
    Solutie: Admis fond Pronuntata in data de 8 noiembrie 2012
    Rezumat:
    Respinge, excepţiile nulităţii absolute a Dispoziţiei nr. XXXă de Primarul mun. Piatra Neamţ şi a prematurităţii formulării acţiunii;
    Admite, astfel cum a fost precizată, acţiunea formulată de reclamanţi împotriva pârâtei Comisia Centrală pentru Stabilirea Despăgubirilor.
    Obligă pârâta Comisia Centrală pentru Stabilirea Despăgubirilor să transmită, de îndată, dosarul nr. XXX, evaluatorului sau societăţii de evaluare desemnată în vederea întocmirii raportului de evaluare pentru stabilirea despăgubirilor pentru imobilele - construcţii situate în Piatra Neamţ, str. XXXşi nr. XXX, judeţul Neamţ cât şi pentru suprafaţa de 600 m. p. de teren situat în Piatra Neamţ, str. XXX, judeţul Neamţ;
    Obligă pârâta Comisia Centrală pentru Stabilirea Despăgubirilor să emită în favoarea reclamanţilor, la expirarea perioadei de suspendare prevăzute de Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. XXX, decizia XXXând titlul de despăgubire,pentru imobilele menţionate mai sus, conform Dispoziţiei nr. XXXă de XXX Neamţ.
    Cu recurs în 15 zile de la comunicare.
    Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 8 Noiembrie 2012.
  2. Data: 4 octombrie 2012Ora: 9:00
    Complet: D3
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 4 octombrie 2012
    Rezumat:
    Termen la 08 noiembrie 2012 pentru a se comunica întâmpinarea formulată în cauză.